Nietypowe zastosowania suchego szamponu - triki

Do czego możesz użyć tego produktu, oprócz odświeżenia włosów? Zobacz nasze pomysły!
Weronika Kwaśniak / 09.11.2017 15:06

Chyba każda z nas korzysta w awaryjnych sytuacjach z dobrodziejstw suchego szamponu. Przyda się, gdy zaśpisz do pracy, gdy nagle przytrafi się awaria wody, albo kiedy po prostu nie masz czasu przygotować się do wyjścia. Znamy jednak również inne sposoby na wykorzystanie tego kosmetyku, które uratują cię w wielu nieprzewidzianych momentach ;-)

Do czego można wykorzystać suchy szampon?

  • Do usunięcia nieświeżego zapachu z butów. Spryskaj wnętrze obuwia suchym szamponem i pozostaw na noc. Produkt zneutralizuje brzydką woń!
  • Do zwalczania tłustych plam. Tłuste zabrudzenie popryskaj suchym szamponem, a potem bardzo delikatnie pocieraj. Kosmetyk wchłonie w siebie plamę, tak jak wchłania sebum wydzielane przez skórę głowy! Uwaga - im świeższe zanieczyszczenie, tym lepiej.
  • Aby zapobiegać poceniu się dłoni. Cierpisz na nadmierną potliwość tej części ciała? Spryskaj dłonie suchym szamponem. Przyda się np. przed grą w tenisa albo ważnym spotkaniem!
  • Jako antyperspirant w kryzysowej sytuacji. Skończył ci się antyperspirant? Nie przejmuj się, nic się nie stanie, jeśli od czasu do czasu użyjesz zamiast niego suchego szamponu. Nie stosuj jednak tej metody za często!

Zobacz więcej filmów z cyklu Triki Weroniki