POLECAMY

Triki Weroniki: 4 nietypowe zastosowania herbaty

Pyszny napar cenimy ze względu na walory smakowe. Ma on jednak również inne właściwości!
Weronika Kwaśniak / 8 miesięcy temu

W jesienny wieczór nie ma nic przyjemniejszego niż relaks pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty w dłoni. Latem też chętnie sięgamy po herbatę. Jej amatorzy piją ją niezależnie od okazji. Czy wiesz jednak, do ilu celów można ją wykorzystywać? To nie tylko pyszny napój, ale również środek przydatny w różnych momentach. Niektóre panie stosują nawet herbatę zamiast henny, przyciemniając za jej pomocą kolor włosów! W filmiku prezentujemy inne zastosowania złocistego naparu.

Do czego można wykorzystać herbatę?

  • Do okładów na oczy. Jeśli długo pracowałaś przy komputerze, nie wyspałaś się albo po prostu chcesz zafundować swoim oczom mały relaks, przygotuj okłady z herbaty. Płatki kosmetyczne nasącz mocnym naparem, a potem trzymaj je na zamkniętych powiekach - najlepiej przez około 15 minut.
  • Do podlewania kwiatów. Nie tylko ludzie lubią pić herbatę! Raz w tygodniu podlej nią rośliny doniczkowe, a będą pięknie rosły.
  • Do czyszczenia luster. Na lustrze ciągle powstają smugi? Przetrzyj je herbatą, a będzie lśnić!

Zobacz więcej filmów z cyklu Triki Weroniki

  • Do pielęgnacji ciemnych mebli i blatów. Ciemnym meblom posłuży przetarcie ich herbatą. Uwaga - nie stosuj metody do jasnych powierzchni!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)