największe psy świata, największe psy na świecie fot. Fotolia

Największe psy świata - 6 ras, które są prawdziwymi olbrzymami!

George zrobił zawrotną karierę jako psi celebryta - pojawił się nawet w słynnym programie Oprah Winfrey i stał się bohaterem książki biograficznej. Poznaj jego równie wielkich psich kumpli!
Weronika Kwaśniak / 20.10.2018 13:50
największe psy świata, największe psy na świecie fot. Fotolia

Każda rasa psów ma swoich amatorów i wielbicieli. Są tacy, którzy uwielbiają maleńkie pieski chihuahua, które zmieszczą się w torebce. Jeszcze inni gustują w dużych rasach, takich jak owczarek niemiecki. Specyficzne grono odbiorców mają też naprawdę... ogromne psiaki. Niektóre z nich są prawdziwymi olbrzymami!

Największe psy na świecie - 6 znanych przedstawicieli!

Mówiąc o olbrzymich psach, mamy na myśli takie, które wielkością nie różnią się właściwie od... kucyka! Oto 6 psów, które zdecydowanie nie są pupilami kanapowymi, a gdyby weszły na kolana właściciela, mogłyby je... połamać!

1. Dog niemiecki

 

#dogisgodspelledbackwards #giantgeorge #dogsrule #lovetrumpshate

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Giant George (@giantgeorgeaz)

Jeden z dogów niemieckich, określany imieniem Giant George, osiągnął wzrost 43 cali, czyli około 110 cm. Przed swoją śmiercią w 2013 zrobił zawrotną karierę jako psi celebryta - pojawił się nawet w słynnym programie Oprah Winfrey i stał się bohaterem książki biograficznej!

2. Kangal

 

#tbt #PoyraZxz & @smt.kara #kangal#turkishkangal

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Serhad Kara (@srd.kara)

Pomimo przerażającego wyglądu, ta rasa jest bardzo przyjazna. Średni wzrost tych psów waha się między 75 a 81 centymetrami, a przeciętna waga to około 70 kilogramów.

3. Angielski mastiff

Największy na świecie mastiff angielski żył w latach 80-tych. Miał na imię Zorba, a jego waga wynosiła aż... 155 kilogramów. Inny olbrzymi mastiff imieniem Moose to kolejny rekordzista, od Zorby lżejszy jednak aż o 25 kilogramów.

4. Nowofundland

 

Goofy face🐶🐶

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Rino Newfoundland (@rino.newfoundland)

Ta rasa została wyhodowana na potrzeby lokalnych rybaków. Ze względu na swoją masę, psiaki mogły pomagać np. w holowaniu ciężkich sieci lub ciągnąć specjalne wózki. Nowofundland został nawet bohaterem podczas II wojny światowej, pomagając żołnierzom.

5. Bernardyn

 

Snuggles #saintbernard #barney #nerthuskennels #aplaceforsaints #bigdogs #bigbaby #love

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tibbie Clark (@tibbieclark)

Mam ogromny sentyment do tych psów od czasów dzieciństwa - oglądałam wtedy oczywiście kultowy film "Beethoven" z ogromnym bernardynem w roli głównej, a potem na górskich wakacjach "poznałam" pewnego ogromnego psiaka tej rasy, który przewyższał mnie rozmiarami mniej więcej pięciokrotnie.

Najcięższy bernardyn imieniem Benedictine waży obecnie około 160 kilogramów.

6. Wilczarz irlandzki

 

The judgy/disappointed look I get when dinner isn't served exactly on time 😒

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Lincoln the Irish Wolfhound (@lincolnthewolfhound)

Nie wiesz jaka jest największa rasa psa? Wykorzystaj Bonito kod rabatowy i kup sobie książkę, z której dowiesz się o wszystkich rasach psów.

Przeciętny wilczarz osiąga zazwyczaj rozmiary sporego kucyka. Psiaki tej rasy to wytrawni myśliwi! Wprawdzie ta odmiana nie jest zbyt popularna w Polsce, jednak na całym świecie ma spore grono swoich wiernych fanów.

Zobacz więcej o psach!
Pies - najdroższy (dosłownie!) przyjaciel człowieka. Poznaj najdroższe rasy psów!
7 ras psów z włosami - one nie gubią sierści! 
5 ras psów, które będą się dobrze czuły w mieszkaniu