Jesienne kwiaty - najpopularniejsze kwiaty kwitnące jesienią

Jesienne kwiaty to np. astry, wrzosy, cynie, chryzantemy, ale ich gatunków jest dużo więcej. Oto kwiaty kwitnące jesienią na balkon i do ogrodu. Jesienne kwiaty cięte będą ozdobą domu.
/ 11.09.2020 07:00

Jesienne kwiaty to nie tylko wrzosy. Gatunków, które możesz zasadzić w ogrodzie lub w donicach i wystawić na balkon jesienią, jest więcej.

Spis treści:

  1. Jesienne kwiaty do ogrodu i na balkon
  2. Jesienne kwiaty cięte - jakie gatunki wybrać?

Jesienne kwiaty na balkon i do ogrodu

Dzięki jesiennym gatunkom kwiatów, możemy na dłużej zachować wspomnienia lata. Większość z nich kwitnie aż do pierwszych przymrozków, a niekiedy nawet dłużej - udaje im się jeszcze przetrwać noce, podczas których temperatury spadają niewiele poniżej zera.

Symbolem jesieni są wrzosy - to kwiaty, które kwitną jesienią i latem, na ich zakup decydujemy się najczęściej we wrześniu. Niewiele osób wie jednak, że jesiennych kwiatów jest dużo więcej. Można wprost przebierać w kolorach, sadzić je na rabatach i w donicach. Jesienny kwiat ma wysoką odporność na niskie temperatury.

Jesienne kwiaty cięte - jakie wybrać?

Jesienne kwiaty są ozdobą ogrodów i klombów, pięknie prezentują się też w wazonach. Jeśli szukasz gatunków, które nadają się na jesienne kwiaty cięte, wybierz astry, cynie, dalie lub złocienie, czyli popularne chryzantemy.

Jesienne kwiaty cięte mogą być naprawdę trwałe, zwłaszcza jeśli zetniesz je o poranku. W galerii znajdziesz opisy poszczególnych gatunków i zdjęcia.

Artykuł powstał na podstawie tekstu Weroniki Kwaśniak. Pierwotnie został opublikowany 08.10.2014.

Zobacz także:
Zakładanie trawnika jesienią - poznaj najważniejsze zasady
10 czynności do wykonania w domu przed nadejściem jesieni