Jakie jeszcze zdarzają się plamy

Jakie jeszcze zdarzają się plamy

Plamy w Twoim domu mogą pojawić się w najmniej odpowiednim momencie – kiedy malujesz paznokcie, kiedy dzieci wykonują prace plastyczne, kiedy wokół domu trwa remont.
/ 18.08.2010 16:03
Jakie jeszcze zdarzają się plamy

Dzieło Twoich pociech

Chcąc usunąć z dywanu klej biurowy zastosuj naprzemiennie pierwszy i drugi środek, a na koniec odplamiania zmyj miejsce ciepłą wodą. Kredki świecowe często pozostawiają na dywanie plamy. Usuń je używając preparatu do prania oraz pierwszego środka, oczywiście po zakończonej pracy zastosuj ciepłą wodę.

Plamy z lakieru do paznokci i nie tylko

Plamy z lakieru do paznokci najlepiej usuniesz przy użyciu szmatki nasączonej zmywaczem do paznokci a na końcu wodą. Te sam sposób doskonale działa w przypadku zabrudzeń z mazaków, politury do mebli i pasty do butów. Możesz również w ten sposób odplamić dywan z wosku.

Plamy z moczu

Usuniesz je w różny sposób w zależności od tego czy plama jest świeża czy też zaschnięta. Gdy plama z moczu jest świeża postaraj się jak najwięcej płynu zebrać za pomocą papierowego ręcznika, potem przemyj miejsce wodą, następnie zastosuj trzeci środek, potem pierwszy środek i na koniec znowu zastosuj wodę. Gdy plama z moczu jest zaschnięta będziesz potrzebować wszystkich trzech środków by ją wywabić. 

Polecamy: Jak usunąć plamy z żywności z dywanu

Początkowo będzie to pierwszy środek, potem trzeci a na końcu drugi. Wyczyszczone miejsce przemyj wodą.

Plamy różnej maści

Ślady z rdzy usuniesz nalewając na nie sok z cytryny, pozostaw sok na 1 minutę spłucz czystą wodą. Może okazać się, iż będziesz musiała czynności te powtórzyć. Gdybyś miała zlikwidować plamy z ropy albo smoły weź wówczas środek czyszczący na bazie spirytusu. 

Czytaj także: Jak dbać o podłogę

Plamy z sadzy są tłuste dlatego do ich usunięcia nie stosuj wody z detergentem. Najlepiej odkurz większe kawałki za pomoc odkurzacza, mniejsze zaś zmywaj za pomocą rozpuszczalnika.

Plamy z pyłków kwiatowych mogą być dwojakiego rodzaju. Kiedy pyłek jest suchy najlepiej odkurz zabrudzone miejsca na dywanie, natomiast gdy pyłek kwiatowy jest mokry zbieraj go za pomocą suchej szmatki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/19.09.2015 15:12
a cóż to takiego pierwszy i drugi środek?