Jakie jeszcze zdarzają się plamy

Jakie jeszcze zdarzają się plamy

Plamy w Twoim domu mogą pojawić się w najmniej odpowiednim momencie – kiedy malujesz paznokcie, kiedy dzieci wykonują prace plastyczne, kiedy wokół domu trwa remont.
/ 18.08.2010 16:09
Jakie jeszcze zdarzają się plamy

Dzieło Twoich pociech

Chcąc usunąć z dywanu klej biurowy zastosuj naprzemiennie pierwszy i drugi środek, a na koniec odplamiania zmyj miejsce ciepłą wodą. Kredki świecowe często pozostawiają na dywanie plamy. Usuń je używając preparatu do prania oraz pierwszego środka, oczywiście po zakończonej pracy zastosuj ciepłą wodę.

Plamy z lakieru do paznokci i nie tylko

Plamy z lakieru do paznokci najlepiej usuniesz przy użyciu szmatki nasączonej zmywaczem do paznokci a na końcu wodą. Te sam sposób doskonale działa w przypadku zabrudzeń z mazaków, politury do mebli i pasty do butów. Możesz również w ten sposób odplamić dywan z wosku.

Plamy z moczu

Usuniesz je w różny sposób w zależności od tego czy plama jest świeża czy też zaschnięta. Gdy plama z moczu jest świeża postaraj się jak najwięcej płynu zebrać za pomocą papierowego ręcznika, potem przemyj miejsce wodą, następnie zastosuj trzeci środek, potem pierwszy środek i na koniec znowu zastosuj wodę. Gdy plama z moczu jest zaschnięta będziesz potrzebować wszystkich trzech środków by ją wywabić. 

Polecamy: Jak usunąć plamy z żywności z dywanu

Początkowo będzie to pierwszy środek, potem trzeci a na końcu drugi. Wyczyszczone miejsce przemyj wodą.

Plamy różnej maści

Ślady z rdzy usuniesz nalewając na nie sok z cytryny, pozostaw sok na 1 minutę spłucz czystą wodą. Może okazać się, iż będziesz musiała czynności te powtórzyć. Gdybyś miała zlikwidować plamy z ropy albo smoły weź wówczas środek czyszczący na bazie spirytusu. 

Czytaj także: Jak dbać o podłogę

Plamy z sadzy są tłuste dlatego do ich usunięcia nie stosuj wody z detergentem. Najlepiej odkurz większe kawałki za pomoc odkurzacza, mniejsze zaś zmywaj za pomocą rozpuszczalnika.

Plamy z pyłków kwiatowych mogą być dwojakiego rodzaju. Kiedy pyłek jest suchy najlepiej odkurz zabrudzone miejsca na dywanie, natomiast gdy pyłek kwiatowy jest mokry zbieraj go za pomocą suchej szmatki.