Być może maj to trochę za późno na wiosenne porządki, ale gruntowny remanent w szafie przyda się każdej osobie, która codziennie przez kilkanaście minut szuka tej szarej spódnicy, która idealnie pasuje do nowych butów.

Jak porządkować garderobę

Odpowiednio ułożone ubrania i buty w garderobie sprawiają, iż łatwiej Tobie i innym domownikom kompletować codzienną odzież. Porządek w garderobie sprawia, iż nie musisz ponownie prasować ubrań przed ich założeniem. Dlatego warto zadbać, by ubrania zawsze były czyste, schludne i wyprasowane.
/ 18.08.2010 14:08
Być może maj to trochę za późno na wiosenne porządki, ale gruntowny remanent w szafie przyda się każdej osobie, która codziennie przez kilkanaście minut szuka tej szarej spódnicy, która idealnie pasuje do nowych butów.

 Porządkując garderobę możesz podzielić ubrana na dwie kategorie. Pierwsza kategoria to ubrania, które mogą być przechowywane złożone, druga natomiast to te ubrania, które najlepiej przechowywać zawieszone na wieszakach.

Ubrania składane

Do pierwszej kategorii należą swetry, koszulki i bluzki, które po wyprasowaniu złóż i umieść w półce czy w szufladzie. Podobnie postępuj ze spodniami, bojówkami oraz dżinsami. Gdy masz do przechowania ciężkie bluzy włóż je do siatkowych woreczków (takich jak do prania delikatnych rzeczy), wówczas ułatwi ci to wyjmowanie ich z szafy. Bieliznę najlepiej przechowywać w specjalnych pudełeczkach w szufladzie. Jeżeli chcesz mieć zawsze pod ręką komplet bielizny, po praniu przewlecz pasek od biustonosza przez nogawkę majtek i zapnij haftkę. Gotowy komplet bielizny będzie czekał na użycie. Skarpetki również najlepiej przechowywać w szufladzie (pamiętaj, by po praniu znaleźć wszystkie pary). Nie zawijaj skarpetek w kulkę, gdyż w ten sposób powodujesz rozciąganie jednej skarpetki.

Rzeczy na wieszak

Druga kategoria to rzeczy, które należy przechowywać zawieszone na wieszakach. Najlepsze są wieszaki drewniane lub obciągnięte gąbką, na plastikowych wieszakach odzież traci swój fason. W miarę możliwości staraj się nie wieszać zbyt dużo ubrań w szafie, bo będą się gniotły.

Polecamy: Jak ozdobić dom

Gdy wieszasz w szafie bluzki koszulowe lub koszule pamiętaj o zapięciu guzików, by kołnierzyki i przody się nie pogniotły.

Spódnice wieszaj na specjalnych wieszakach do spódnic z żabkami albo zawieszaj je za specjalne uchwyty wszyte w spódnice.

Czytaj także: Jak ponownie korzystać z opakowania

Spodnie z materiału natomiast najlepiej przechowuj na wieszakach do spodni lub przewieszone przez drewniany wieszak. Gdy masz spodnie na kanty, nie zapominaj o ich wygładzeniu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)