Jak zorganizować imprezę w stylu disco?

Jak zorganizować imprezę w stylu disco?

Impreza w stylu disco to propozycja zdecydowanie dla osób, które uwielbiają dobrą zabawę, taneczną muzykę, może nieco kiczowaty styl i przebieranie.
/ 30.01.2011 17:53
Jak zorganizować imprezę w stylu disco?

Dlaczego właśnie dla nich jest to propozycja? Bo impreza w stylu disco to impreza z muzyką lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych w tle. O muzyce za chwilę. A teraz coś na temat jadłospisu.

Menu

Spróbujmy sobie przypomnieć kadr z filmu z tamtych lat, np. jakiś film z Johnem Travoltą. Co oni tam mieli na stole w "Gorączce sobotniej nocy" chociażby? A co my znamy z polskiej rzeczywistości? I nie ma co od tego wizerunku odbiegać organizując imprezę w stylu disco. Na stole paluszki, krakersy, drobne przekąski, może pizza, ale raczej nic równie wykwintnego jak pieczone przepiórki. Należy zadbać o napoje, również te procentowe.

Miejsce imprezy

Już rodzaj muzyki wymusza, by miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie było przestronne. Goście, którzy przyjdą na imprezę w stylu disco raczej nie będą stać w miejscu, czy siedzieć, tylko będą szaleć na parkiecie. Zatem przestronny pokój to podstawa.

Stroje

Nie można zapomnieć o stroju. Odpowiednie będą z pewnością spodnie dzwony, głęboko rozpięte kolorowe koszule, sukienki w stylu "hippie". Uzupełnieniem stroju będą peruki i dość krzykliwy makijaż. Te wszystkie elementy są bardzo ważne, zatem już w chwili zapraszania, informuj gości o charakterze imprezy. 

Polecamy: Co zrobić z przypalonym daniem i garnkiem?

Bądź również przezorna, na wypadek, gdyby ktoś się "zapomniał". Miej przygotowane chociażby peruki.

Muzyka

Teraz to co w takim przyjęciu jest najważniejsze - muzyka. Klimatu tamtych lat z pewnością doda adapter i muzyka z czarnych winyli. Ale jeśli takimi akcesoriami nie dysponujesz - zajmij miejsce przed komputerem i z tego miejsca steruj muzyką.

Polecane gwiazdy, z których repertuaru możesz skorzystać to: A-HA, Al Bano i Romina Power, Blondie, Bonnie Tyler, Chris The Burgh, Duran Duran, Electric Light Orchestra, Eros Ramazotti, ABBA, Kate Bush, Kylie Minouge, Madonna, Michael Jackson, Modern Talking, Paula Abdul, Pet Shop Boys.

Wśród polskich gwiazd godni polecania na taką imprezę wykonawcy to: Banda I Wanda, Kombi, Lady Pank, Maanam, Papa Dance, Urszula.

Atrakcje wieczoru

Taka impreza to świetna okazja do zabawy Karaoke, konkursu tańca, konkursu na strój. 

Polecamy:Jak uratować potrawę?