Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka?

Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka?

Wasza pociecha zaczęła uczęszczać do przedszkola, ma już blisko cztery lub pięć lat. Już we wrześniu Wasz pociecha była zaproszona na urodziny koleżanki, a potem nie było miesiąca, by któryś z kolegów nie świętował urodzin wśród przyjaciół z przedszkola.
/ 30.01.2011 16:47
Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaka?

Teraz przyszła kolej i na Was. Od czego, by tu zacząć, jak uniknąć problemów, a dziecku sprawić radość?

Formalności

Z uwagi na wiek Waszego dziecka i jego przyjaciół musicie zaplanować niemalże dwa przyjęcia: dla rodziców i dla dzieci. Nie znaczy to, że równolegle z przyjęciem urodzinowym dziecka trwa przyjęcie dla rodziców. Dobrze jest jednak przygotować choćby skromny poczęstunek dla rodziców - zaproponować im kawę, herbatę, kawałek ciasta. Zanim oficjalnie Wasze dziecko zaprosi kolegów i koleżanki skontaktujcie się telefonicznie z rodzicami zaproszonych dzieci. Zapytajcie, czy wyrażają oni zgodę i czy będą mogli przywieźć dziecko na przyjęcie w umówionym dniu. Jeśli już porozmawiasz z rodzicami, Twoje dziecko może wręczyć każdemu z kolegów i koleżanek zaproszenie.

Na zaproszeniu unieście koniecznie datę, adres, czas w jakim będzie trwało przyjęcie. Będzie to zabawa dla małych dzieci, zatem przyjęcie wystarczy zaplanować na 2 - 3 godziny. Z rodzicami zaproszonych dzieci ustal, czy rodzice sami odbiorą dzieci, czy też Wy je rozwieziecie do domów.

Czas na menu

Dzieci lubią wszystko co jest kolorowe. Dlatego przygotuj małe, kolorowe kanapki, które będą miały usta z papryki lub pomidora, włosy ze szczypiorku, oczy z rzodkiewek.

Do picia przygotuj soki i wodę mineralną. W pokoju, w którym odbędzie się przyjęcie powinny być również owoce i słodycze. Ważny jest też tort.

Polecamy: Urodziny Karoliny?

Plan zabawy

Dla dzieci najważniejsze w czasie urodzin jest to, by się nie nudzić. Zatem na czas przyjęcia wynajmij osobę, która zagospodaruje dzieciom czas - zaproponuje im ciekawe zabawy. Jeśli czujesz się w tym dobrze - sama przygotuj coś dla dzieci. Polecam gry i zabawy na świeżym, a jeśli pogoda nie sprzyja to zabawy ruchowe w domu. Warto postarać się o płytę z dziecięcymi przebojami, by dzieci mogły potańczyć.

Możesz też zaproponować dzieciom wykonanie pewnej pracy - dzieła, np. wykonanie figurek z modeliny, masy solnej, wykonanie maski. O sukcesie takiego przyjęcia głównie decyduje brak nudy. 

Czytaj także: Naucz swoje dziecko dobrego zachowania w miejscach publicznych