Jak uprasować koszulę?

Jak uprasować koszulę?
Bluzki koszulowe i koszule są dosyć trudnymi do prasowania elementami garderoby. Jednak aby koszule i bluzki koszulowe były w idealnym stanie warto poznać sposób, w jaki najłatwiej doprowadzić je do najlepszego stanu.
/ 19.12.2010 19:37
Jak uprasować koszulę?

Jeżeli będziesz przestrzegała zasad prasowania koszul zobaczysz, iż nie jest to takie trudne.

Nie przesuszaj

Pamiętaj, że najlepiej abyś koszuli lub bluzki koszulowej przeznaczonej do prasowania nie przesuszała. Idealnie będzie jeżeli uda Ci się, by koszula była lekko wilgotna, wówczas o wiele łatwiej rozprasować wszelkie zagniecenia.

Etapy prasowania

Aby dobrze uprasować koszulę i bluzkę koszulową rozpocznij pracę od spodu kołnierzyka, od rogów do środka - to spowoduje, iż unikniesz zagnieceń w miejscach najbardziej widocznych.

Polecamy: Jak prać i prasować - przydatne rady

Kolejnym etapem jest prasowanie wierzchu kołnierzyka. Postępuj w ten sam sposób jak wyżej. Następnie rozprostuj ramię, używając wąskiego końca deski do prasowania i wyprasuj karczek w kierunku od szwu rękawa do środka. W taki sam sposób postępuj z drugą stroną koszuli.

Teraz pora na mankiety. Najpierw wyprasuj stronę wewnętrzną a potem stroną zewnętrzną.

Po mankietach zajmij się rękawami. Do prasowania przyszykuj stronę, na której jest zapięcie mankietów, a następnie druga stronę bez guzików.
Następnym elementem do prasowania są plecy koszuli czy bluzki koszulowej. Teraz kolej na obie strony zapięcia na guziki i dziurki. Uprasuj następnie przody koszuli.

Szanuj swoją pracę

Na koniec przeprasuj kołnierzyk oraz powieś koszulę na wieszaku. Nie zapominaj, że najlepsze wieszaki są albo drewniane albo pokryte materiałem. Pamiętaj, żeby Twoja praca nie poszła na marne - po zawieszeniu koszuli i bluzki koszulowej nie zapomnij zapiąć guzików.

Staraj się, by w szafie nie było zbyt dużo ubrań, gdyż mogą nachodzić na siebie i wówczas uprasowane mogą się pognieść. Szczególnie narażone na pogniecenia są kołnierzyki oraz przednia część koszuli.

Czytaj także: Jak sortować tkaniny do prania?

Redakcja poleca

REKLAMA