Jak przygotować kolację walentynkową?

Jak przygotować kolację walentynkową?

Kolacja walentynkowa to wyjątkowa okazja do okazania sobie wzajemnych uczuć, czułości, jest to również dobry czas na podsumowanie pewnego etapu w związku, snucie planów na przyszłość, czy poinformowanie o życiowych decyzjach.
/ 30.01.2011 16:40
Jak przygotować kolację walentynkową?

Planowanie kolacji

Etap planowania kolacji powinien obejmować nie tylko potrawy i kolejność ich podania, ale także przygotowanie mieszkania, czy pokoju, w którym spędzicie romantyczny wieczór.

Pamiętaj, by otaczał Was porządek i miły zapach. Zrezygnuj z odświeżaczy powietrza o silnym zapachu, podobnie jak aromatyczne świece, może on przytłumić zapach potraw.

Zadbaj, by w pokoju panował przyjemny nastrój - zapewni to przyciemnione światło (wykorzystaj ściemniacz) lub światło dekoracyjnych świec. Zadbaj też o aranżację okien - wybierz mleczne udrapowane firanki lub zasłony w ciepłych odcieniach, które będzie można fantazyjnie upiąć.

Udekoruj stół kwiatami pływającymi w misie z wodą. Nie zapomnij o własnym stroju - powinien być zwiewny, seksowny, ale nie krzykliwy czy wyzywający.

Pamiętaj, że ważnym elementem stroju jest bielizna, biżuteria, makijaż, manikiur, fryzura, zapach.

Menu

Dobieraj menu pamiętaj o przestrzeganiu zasad: jedzenie powinno uwieść partnera, jego przygotowanie nie powinno zakłócać Waszych rozmów, potrawy nie powinny wprawiać w zakłopotanie. Główną potrawą nie musi być egzotyczne danie - po prostu wybierz potrawę, co do której jesteś pewna, że zawsze będzie udana. Dobrze też jest wybrać taką potrawę, którą można wcześniej przygotować i jedynie podgrzać w piekarniku. Nie zapomnij też o przystawkach i smakołykach. 

Polecamy: Jakie potrawy przygotować na romantyczny wieczór we dwoje?

Osobiście polecam na taką kolację następujące menu: panierowane krewetki z sosem oliwkowym, sałatkę grecką, deskę serów, a na deser tiramisu lub gruszki w czekoladzie. Dobór wina pozostaw partnerowi.

Tuż przed kolacją

Przygotowania rozłóż odpowiednio wcześniej w czasie, by w chwili gdy usłyszysz dzwonek do drzwi mogła w kilka sekund je otworzyć i powitać gościa czarującym uśmiechem. Wszystko powinno być gotowe na piętnaście minut przed zaplanowanym spotkaniem. 

Czytaj także: Jak przygotować karnawałowe koktajle?