POLECAMY

3 domowe metody na zwalczenie prusaków

Zobacz, jak zwalczyć te szkodniki!
3 domowe metody na zwalczenie prusaków fot. Fotolia
Kiedy wydajesz wojnę szkodnikom, musisz prowadzić ją aż do skutku. Niczego nie wolno robić połowicznie! Jeśli czyścisz szafę lub kuchenne schowki, trzeba je dokładnie opróżnić i przejrzeć starannie całą zawartość. Nie może zostać ani jedno jajo czy larwa, bo szkodniki szybko się odrodzą! Zobacz 3 sposoby na to, jak pozbyć się prusaków.

Jak pozbyć się prusaków?

Prusak żeruje tuż po zapadnięciu zmroku i krótko przed świtem. Lubi miejsca suche i ciepłe. Jest niewybredny - żywi się odpadkami ze stołu. Niestety trudno się go pozbyć. Poza użyciem środków chemicznych, istnieją też trzy domowe metody na zwalczenie prusaków! Jakie?
  1. Wymieszaj ze sobą w równych proporcjach cukier i proszek do pieczenia. Rozłóż mieszankę w miejscu żerowania prusaków.
  2. Wysusz kwiaty złocienia dalmatyńskiego. Pokrusz je drobno, wsyp w szczeliny i szpary.
  3. Prusaki nienawidzą ostrego aromatu amoniaku! Możesz więc do zmywania podłogi użyć wody z jego dodatkiem. Niestety woń tego preparatu nie jest zbyt przyjemna także dla ludzi i zwierząt.
Na podstawie artykułu Małgorzaty Świgoń z "Poradnika domowego"

Zobacz też nasze porady:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 miesięcy temu
Smarować podłogę amoniakiem w domu, w którym są np. małe dzieci?? Nie wyobrażam sobie. Polecam usługi profesjonalnej firmy jaka jest bigers.pl . Dla niech nie było problemem pozbyć się ich w krótkim czasie.
/rok temu
Prusaki chyba najgorzej jest samemu usunąć, szczerze to mi się jeszcze nigdy nie udało. Dopiero po wizycie panów z DDD usługi prusaki zniknęły.
/rok temu
My próbowaliśmy wielu domowych sposobów - nic nie skutkowało. Strasznie cieżko sie ich an dobre pozbyć. Dopiero dezynsekcja dała radę (firma hornet) - i już kilka miesięcy spokoju i nic nie wskazuje na to żeby coś sie miało zmieniać.