Wyczyść pralkę za pomocą tej skutecznej metody!

Bęben twojej pralki zaczyna nieprzyjemnie pachnieć? Dowiedz się, jak wyczyścić pralkę, aby skutecznie pozbyć się brudu i przykrego zapachu!
Jak wyczyścić pralkę? - instrukcja krok po kroku fot. Fotolia

Po pewnym czasie użytkowania pralki w jej bębnie gromadzą się pozostałości proszków, płynów i brudów, co sprzyja powstawaniu pleśni i wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu. Aby pranie znów pachniało świeżością, a nie tym, co znajduje się w pralce, wystarczy ją skrupulatnie umyć. Przedstawiamy, jak wyczyścić pralkę za pomocą skutecznego domowego sposobu. Sprawdź!

Jak wyczyścić pralkę? - instrukcja krok po kroku

Do wyczyszczenia pralki użyj środków, które na pewno masz w domu, mianowicie octu, wybielacza, wody i ściereczki. Przekonasz się, że za ich pomocą twoja pralka będzie wyglądała jak nowa.

  1. Włącz program pralki na pranie w pełnym cyklu. Wybierz wysoką temperaturę wody. Pamiętaj, że bęben pralki powinien być pusty.
  2. W czasie gdy pralka będzie wypełniała się gorącą wodą, wlej do zbiorniczka na proszek 2 szklanki octu. W ten sposób pozbędziesz się przykrego zapachu.
  3. Pralka musi przejść przez cały cykl prania. Po zakończeniu ponownie nastaw ten sam program.
  4. Wlej do szufladki na proszek 2 szklanki wybielacza, który zneutralizuje zapach octu i usunie przebarwienia. Pralka powinna ponownie przejść przez cykl prania.
  5. Wybierz trzeci cykl. Tym razem pozostaw pusty zbiorniczek, aby woda dokładnie wypłukała bęben z resztek octu i wybielacza.
  6. Gdy pralka skończy pracować, wyjmij z niej szufladkę na proszek i płyn do płukania. Włóż ją do ciepłej wody i pozostaw na 30 minut.
  7. Następnie umyj dokładnie zbiorniczek proszkiem lub płynem do czyszczenia. Dokładnie wypłucz i osusz. Włóż szufladkę do pralki.
  8. Na koniec umyj wilgotną ściereczką gumę wokół otworu pralki. Zadbaj o to, aby ściereczka dotarła do najdalszych zakamarków. Skutecznie oczyścisz gumę roztworem z wybielacza (szklanka) i gorącej wody (3 szklanki).
  9. Następnie wytrzyj gumę jeszcze raz, ale tylko wodą.

Zobacz również:

Jak wybrać idealny materac? 4 najlepsze sposoby na czyszczenie Jak skutecznie wyczyścić okna?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Do GaliaAnonimka Po co tyle zgryźliwości. Jeżeli pralka przejdzie cały cykl prania z octem, plus parokrotne płukanie wodą, to w kolejnym cyklu z wybielaczem nie powinno być reakcji octu z wybielaczem. Można było napisać, że dla bezpieczeństwa dobrze jest zapewnić dobrą wentylację. Jak mało trzeba, żeby nieprzyjemny komentarz zmienił się w miłą ocenę. Miłego dnia!
/3 lata temu
Tak, oczywiście, czemu nie uruchomić własnej produkcji gazu chlorowego?! Wybielacze, WC kaczki i inne chlorowe środki czyszczące nie powinny NIGDY mieszać się z octem. No chyba, że ktoś zatęsknił za pogotowiem.