POLECAMY

Jak uratować zafarbowane pranie? Prosty sposób!

Jaki?
Jak uratować zafarbowane pranie? Prosty sposób! fot. Fotolia

Chociaż wrzucenie ubrań do pralki, dodanie proszku i zamknięcie drzwiczek nie wydaje się skomplikowane, to w pośpiechu nietrudno o porażkę.

Jeśli zapominamy o oddzieleniu od siebie odpowiednich kolorów i materiałów, możemy być rozczarowani tym, co wyciągniemy z pralki. Mowa oczywiście o zafarbowanych ubraniach. Jak uratować zafarbowane ubrania?

Jak uratować zafarbowane ubrania domowym sposobem?

Panie domu próbują poradzić sobie z takimi plamami na trzy sposoby:
  • namaczaniem prania i odstawieniem go w misce na wiele godzin,
  • potraktowaniem go typowym, mocnym odplamiaczem
  • wypraniem w occie.
Wielokrotne pranie i namaczanie jest czasem szkodliwe dla delikatnych materiałów, warto jednak spróbować. Na pewno bardziej pomoże, niż zaszkodzi!

Jak uratować zafarbowane ubrania? Zastosuj odbarwiacz!

Taki środek jak odbarwiacz (np. Dylon – S.O.S Odbarwiacz) ma zazwyczaj łagodniejszy skład niż silnie żrący odplamiacz, będzie więc bezpieczny dla delikatnych materiałów, takich jak wełna czy jedwab. Nie sprawi, że kolory ubrań wypłowieją, ale usunie zafarbowane plamy. 
Odbarwiacz nie wymaga użycia żadnego dodatkowego detergentu. Jedna saszetka i pranie w 60° z reguły wystarczą, aby pozbyć się niepożądanych plam.
Produkt nie tylko odplamia, ale świetnie ożywia zszarzałe białe i wyblakłe kolorowe ubrania. Produkt przeznaczony do odbarwiania zafarbowanych ubrań to najbardziej delikatne i skuteczne rozwiązanie na takie trudne plamy.

Więcej ciekawych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
No wleniany sweterek po praniu w 60 st C można chyba uznać za niebyły...