Jak usunąć plamy ze smaru?

Poznaj najskuteczniejsze metody usuwania plam ze smaru z ubrania.
Marta Kosakowska / 9 miesięcy temu

Jak pozbyć się z odzieży plam ze smaru? Ubranie pobrudzone smarem mechanicznym można uratować. Zwykłe pranie zabrudzonej odzieży może nie wystarczyć. Ale spokojnie! Istnieją domowe sposoby na usunięcie plam ze smaru. Poznaj te, które bez problemu poradzą sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Jak usunąć plamy z rdzy?

Skuteczne metody na plamy ze smaru

Smar rozpuszcza się w tłuszczach. A zatem jednym z najlepszych sposobów na usunięcie plamy ze smaru jest zastosowanie masła. Należy położyć na zabrudzenie papierowy ręcznik, a następnie posmarować je masłem. Po upłynięciu kwadransa, wystarczy wyprać odzież w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Poznaj więcej sposobów na pozbycie się z odzieży plam ze smaru. A także, dowiedz się, czego należy unikać, by nie utrwalić zaburzenia na ubraniu. Wszystkie skuteczne porady zebraliśmy w materiale wideo!

Przeczytaj:
Jak pozbyć się z ubrań plam po antyperspirancie?
Jak usuwać plamy z odzieży?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 miesięcy temu
Pracuje w hurtowni części samochodowych i nie raz zdarzyło mi się niestety ubrudzić smarem. Nie znałam tego sposobu z mydłem, ale jesli o sposoby chodzi to używam takiego jakby żelu którym mechanicy czyszczą ręce usmarowane smarem, a potem wrzucam do pralki. Jesli chodzi o proszek to nie mam żadnego specjalistycznego, mam Surf i bez problemu również takie rzeczy dopiera.