POLECAMY

Nie chcemy o tym myśleć, ale... Jesień już za rogiem! Zobacz, o jakich 5 pracach w domu musisz teraz pamiętać

Jak przygotować dom na jesień? Ta pora roku zawita do nas lada dzień. Zobacz, o czym musisz teraz szczególnie pamiętać!
Weronika Kwaśniak / 10 miesięcy temu
Nie chcemy o tym myśleć, ale... Jesień już za rogiem! Zobacz, o jakich 5 pracach w domu musisz teraz pamiętać fot. Fotolia

Chociaż nie chcemy o tym myśleć, jesień nadchodzi wielkimi krokami. Posiadacze domów muszą się do niej dobrze przygotować - nadchodzi pora, gdy będziemy korzystać z ogrzewania. Również ci, którzy mieszkają w mieszkaniach, szykują się do chłodniejszego sezonu. Co należy zrobić, gdy zbliża się jesień? Sprawdź naszą listę!

1. Wyczyść kominek

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką kominka, zadbaj teraz o jego wyczyszczenie i sprawdzenie całej instalacji. Nieużywany przez wiele tygodni, niedługo bardzo się przyda!

Jaki kominek wybrać?

2. Wypierz koce

Ciepłe koce i kocyki prawdopodobnie raczej nie były ci potrzebne przez ostatnich kilka miesięcy. Za chwilę znowu wrócą do łask i będą niezbędne nie tylko podczas chłodniejszych wieczorów. Warto przygotować je do sezonu - to tak naprawdę ostatni dzwonek, aby zdążyły wyschnąć na powietrzu.

3. Zabezpiecz meble ogrodowe

Jesienią meble ogrodowe muszą trafić do garażu, piwnicy lub innego schowka. Wcześniej trzeba je wyczyścić i zakonserwować. Meble z plastiku umyj ciepłą wodą z szarym mydłem, wiklinowe przetrzyj posoloną wodą, a następnie octem. Z kolei meble drewniane umyj specjalnym płynem do mycia drewna.

4. Usuń moskitiery

Jeśli przed jesienią usuniesz z okien moskitiery, przez szyby wychodzące na południe będzie wpadać do mieszkania zdecydowanie więcej światła i ciepła. O tej porze roku to bardzo pożądane!

5. Zabezpiecz rośliny

Pierwsze nocne przymrozki są dla roślin jeszcze bardziej niebezpieczne, niż zimowe mrozy. Warto być czujnym i oglądać wcześniej prognozy pogody. Izolację możesz przygotować ze styropianu, gałęzi drzew iglastych, tektury, słomy, a jeśli ma to być rozwiązanie tymczasowe - nakryj roślinkę dużym wiadrem.

Czytaj więcej porad domowych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)