Jak przechowywać ubrania?

Jak przechowywać ubrania?

Odpowiednie dbanie o ubrania sprawia, iż nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale też znacznie dłużej Ci służą. Żeby odzież długo wyglądała jak nowa pamiętaj, aby po wejściu do domu wieszać ubrania na wieszakach, a nie rzucać, np. na krzesło, wersalkę, gdyż traktowane w ten sposób tracą formę.
/ 18.09.2010 20:11
Jak przechowywać ubrania?

Zawsze staraj się, by ubrania były czyste, gdyż brud i pot niszczą tkaniny. Nie zwlekaj z praniem tylko gdy zajdzie taka potrzeba od razu pozbądź się brudu z ubrań.

Miejsce przechowywania

Ubrania powinny być przechowywane w miejscach przewiewnych. W szafkach i szafach, w których znajdują się ubrania powinien być zapewniony przepływ powietrza, bo w ten sposób ubrania pozostają świeże. Miejsca przechowywania ubrań powinny być suche. Łatwiej utrzymać w odzieży porządek jeżeli trzymasz ją w kilku płytszych półkach niż w jednej czy dwóch głębokich.

Gdy wkładasz ubrania do szafy muszą być one idealnie suche, choćby najmniejsze wilgotne miejsce może spowodować nieprzyjemny zapach w szafie. Zapach ten jest trudny do usunięcia.

Sposoby przechowywania

Jeżeli umieszczasz w szafie ubrania noszone, których nie pierze się po każdym użyciu, np. garnitury, żakiety dokładnie je przewietrz, oczyść szczotką do ubrań i dopiero schowaj w szafie.

W każdej garderobie są takie ubrania, które powinny być przechowywane zawieszone, np. marynarki, spodnie , sukienki. Aby nie straciły one fasonu przed zawieszeniem ich zapnij guziki lub zamki błyskawiczne, w ten sposób zachowasz dłużej oryginalny fason stroju.

Gdy zawieszasz koszulę pamiętaj o zapięciu górnego, środkowego i dolnego guzika.

Polecamy: Jak sortować tkaniny do prania

Szczególnie podatne na odkształcenia są ubrania z wełny.

Kwestia wieszaka

Najlepszym rozwiązaniem są wieszaki drewniane lub obite miękkim materiałem. Najlepiej, by były szerokie i profilowane. Na takich wieszakach lepiej rozkłada się ciężar odzieży, a tym samym zmniejsza się naprężanie materiału. Na dobrych wieszakach ubrania nie tracą fasonu.

Czytaj także: Czym usuwać plamy z odzieży?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/21.05.2015 21:54
ja trzymam wszystko na wieszakach, zeby sie nie gieło :) a wiekszosc rzeczy to koszulki z www.chillout-shop.pl :)