Jak pozbyć się pcheł z domu? Poznaj skuteczne i łatwe sposoby na walkę z nimi!

W swoim domu znalazłaś pchły? Dowiedz się, jak skutecznie się ich pozbyć oraz jak zapobiegać ich ponownej inwazji!
/ 12.10.2018 21:10

Gdy masz w domu psa albo kota regularnie dbaj o jego higienę, by nie dopuścić do zapchlenia. Jeżeli już dojdzie do tego, iż twoje zwierzę ma pchły, musisz koniecznie z nimi walczyć.

Jak walczyć z pchłami w domu?

Główną czynnością w walce z pchłami jest odkurzanie - za pomocą odkurzacza można usunąć nie tylko dorosłe osobniki, ale też larwy i jajeczka.

Gdy skończysz odkurzać, wyjmij worek, owiń go w foliową torebkę i zostaw na słońcu. Słońce wybije pchły. Jeżeli masz odkurzacz z workiem wielokrotnego użytku, przed przystąpieniem do odkurzania zastosuj środek owadobójczy.

Świerzb u psa - jak z nim walczyć?

By pozbyć się pcheł, kąp regularnie swojego pupila. Używaj w tym celu szamponu z olejkami eterycznymi, np. mięty, eukaliptusa. Pchły giną od aromatycznych, mocnych zapachów.

Wyczesuj zwierzę specjalnym grzebieniem do pcheł. Miejsce, w którym pies czy kot odpoczywa, pierz często w wodzie z mydłem.

W środku lata, gdy pchły są w okresie wzmożonego rozwoju, pierz legowisko co najmniej raz w tygodniu.

Wszystkie zabawki czy inne rzeczy, które należą do zwierzęcia, przetrzyj wodą z domieszką olejku z drzewa herbacianego. Ten środek nadaje się też do mycia budy, kuwety.

Twój pies ma chorobę lokomocyjną? Zobacz, jak mu pomóc!

Pamiętaj, by stosować olejek w rozcieńczeniu, gdyż inaczej jest szkodliwy!

Substancje owadobójcze na pchły

Chodniki oraz obicia możesz czyścić odkurzaczem z parą wodną. Jeżeli dojdzie do silnego zapchlenia to zastosuj owadobójczą pyretrynę. Użyj jej we wszelkich szczelinach i pęknięciach, na dywanach i na legowisku zwierzęcia. Zdechłe owady usuń odkurzaczem. Wszystkie środki przeciwko pchłom musisz stosować kilkakrotnie. Preparaty te zawierają pyretrynę i nie są śmiertelnie trujące.

Ostatecznością będzie zastosowanie silniejszych środków – spreju z permetryną, która likwiduje dorosłe osobniki i z metro penem, który wstrzymuje rozwój młodych osobników.

Zobacz także:
Jak dbać o dom, w którym mieszkają zwierzęta cz. I
Czy wiesz jak pozbyć się pcheł i wszy z sierści kota?
Czy wiesz jak pozbyć się pcheł u psów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/27.08.2018 14:10
Witam pomóżcie mam pchły i wszoły w domu
/22.12.2016 12:48
Permetryna jest TRUJĄCA (dla kotów)!!!
/11.12.2016 19:15
no dobrze ale gdzie kupić ten metro pen ?? może ktoś coś wie bo wszędzie szukam
POKAŻ KOMENTARZE (26)