Jak czyścić płytę indukcyjną: czyszczenie płyty indukcyjnej

Zobacz, jak czyścić płytę indukcyjną według naszych wskazówek!
Weronika Kwaśniak / 15.03.2017 05:59

Czyszczenie płyty indukcyjnej lub elektrycznej nie jest łatwe. Musisz zachować ostrożność, aby jej nie uszkodzić. Szczególnie trudno jest wyczyścić przypalone resztki jedzenia, a wystarczy przecież chwila nieuwagi, aby podczas gotowania znalazły się one na powierzchni płyty. Z kolei po niewłaściwym wyczyszczeniu płyty indukcyjnej mogą pozostać nieestetyczne smugi, widoczne szczególnie wyraźnie na czarnej powierzchni.

Przy czyszczeniu płyty indukcyjnej lub elektrycznej możesz oczywiście męczyć się, używając płynu do mycia szyb. Dobrze sprawdzi się płyn do mycia naczyń, preparat do czyszczenia piekarników albo mleczko do czyszczenia. Jeśli wolałabyś jednak naturalne i ekologiczne metody, które oprócz tego że okazują się korzystne dla środowiska, dodatkowo są również najtańsze i najszybsze, koniecznie wypróbuj nasz sposób!

Ocet: przyjaciel pani domu

Płyty indukcyjne i elektryczne najlepiej wyczyścić octem. Nasącz nim szmatkę lub kawałek papierowego ręcznika - jeśli wolisz, możesz ocet rozcieńczyć wodą. Następnie mocno przecieraj powierzchnię płyty (duże zabrudzenia mogą wymagać szorowania). Po takim czyszczeniu na powierzchni urządzenia na pewno nie pozostaną żadne smugi!