Jak umyć lodówkę domowym sposobem?

Do mycia lodówki nie trzeba używać detergentów. Domowy sposób czyszczenia lodówki to ocet rozcieńczony wodą: wystarczy przetrzeć ścianki i półki lodówki a będzie czysta.
Weronika Kwaśniak / 18.11.2019 15:59

Lodówkę umyjesz bez detergentów

Do czyszczenia lodówki nie warto używać gotowych detergentów. Pamiętaj, że półki lodówki mają styczność z produktami spożywczymi, więc unikaj stosowania silnych środków chemicznych.

Niewskazane są również wszelkie substancje zapachowe, ponieważ mogą mieć wpływ na smak i zapach żywności.

Zwykle najlepszy sposób to ten najprostszy - sprawdzi się także do mycia lodówki. W dodatku od razu po wyczyszczeniu możesz bezpiecznie użytkować lodówkę!

Domowy sposób na umycie lodówki: wodą z octem

Mycie lodówki zacznij od wyłączenia jej z prądu. Potem wyjmij wszystkie półki i szuflady, a drzwiczki pozostaw otwarte. Przed umyciem lodówka powinna rozmrozić się sama, ponieważ podważanie brył lodu np. za pomocą noża, grozi porysowaniem powłoki.

W lodówkach starego typu należy regularnie pozbywać się nadmiaru wody wyciekającej z lodówki i rozmrażać raz w roku. Obecnie mając model z systemem No Frost nie musisz już o tym pamiętać.

Teraz pora na czyszczenie lodówki octem:

  1. Przygotuj ocet - nalej go do miseczki lub rozcieńcz z wodą w proporcji 1:1.
  2. Nasącz octem szmatkę lub ręcznik papierowy.
  3. Przetrzyj dokładnie wszystkie ścianki, a także wyjęte wcześniej półki.

Po umyciu lodówki octem możesz dodatkowo przetrzeć ścianki szmatką zwilżoną czystą wodą (jeśli drażni cię zapach octu), ale to nie jest konieczne.

Ten domowy sposób mycia lodówki octem jest nie tylko skuteczny, ale również całkowicie bezpieczny, niedrogi i ekologiczny!

Zobacz także:Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania?Oto do czego w domu przyda ci się ocet!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)