czego nie wkładać do mikrofalówki, czego nie robić z mikrofalówką fot. Fotolia

Czego nie wkładać do mikrofalówki - 5 zasad

Kuchenka nie wydaje się być niebezpieczna, ale... Zobacz, czego nie podgrzewać w mikrofalówce!
Weronika Kwaśniak / 01.12.2016 19:48
czego nie wkładać do mikrofalówki, czego nie robić z mikrofalówką fot. Fotolia

Na ogół nie zastanawiamy się nad tym, jak prawidłowo korzystać z kuchenki mikrofalowej. Miłośnicy tego udogodnienia podgrzewają w mikrofali niemal wszystko. Wiąże się z tym jednak spore niebezpieczeństwo. Czego nie wolno robić z kuchenką mikrofalową?

1. Nie podgrzewaj pokarmu dla niemowląt

Butelka z pokarmem dla niemowlaka, którą podgrzałaś uprzednio w mikrofalówce, może być dla dziecka bardzo niebezpieczna. Dlaczego? Niejednokrotnie sam pojemnik jest nadal zimny, a zawartość staje się gorąca... A w dodatku kuchenka mikrofalowa pozbawia pokarm dla niemowląt najcenniejszych wartości odżywczych.

Czy wiesz jak rozdrobnić jedzenie dla niemowląt?

2. Nie wkładaj jajek

Jajko włożone do mikrofalówki szybko zamienia się w gorącą bombę zegarową i momentalnie eksploduje. Istnieje mit, że wystarczy nakłuć skorupkę, aby pozbawić wnętrze jaja ciśnienia i bezpiecznie podgrzewać je w mikrofali. To nieprawda - efekt jest zawsze taki sam. Niestety, wiele osób na własnej skórze próbuje przekonywać się o zasadności tego zalecenia, co owocuje potem długim sprzątaniem...

Dania z jajek

3. Nie umieszczaj zamkniętych pojemników

Wydaje się logiczne, ale jednak nie dla wszystkich. Nadal są osoby, które usiłują podgrzać w mikrofalówce żywność w zamkniętym pojemniku. Nawet jeśli kilkakrotnie zakończy się to sukcesem, kolejny raz musi skutkować się eksplozją.

4. Nie podgrzewaj w naczyniach aluminiowych, metalowych ani w folii

Nie umieszczaj w kuchence ani naczyń wykonanych z aluminium oraz metalu, ani folii aluminiowej. Konsekwencje mogą być o wiele poważniejsze niż w przypadku jajka - pożar może wybuchnąć momentalnie.

5. Nie wkładaj naczyń ze złotymi elementami

Jeśli zamierzasz podgrzać cokolwiek na talerzu ze złotym ornamentem, lepiej dobrze się zastanów. Sytuacja może wyglądać podobnie, jak w przypadku umieszczenia w mikrofalówce folii aluminiowej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/28.12.2016 21:37
Ale chodzi o to by nie odgrzewać bo cenne wartości się utleniają... -spróbuj przez miesiąc czasu podlewać kwiatka wodą z mikrofalowki (do szklanki wlej wodę z kranu wsadź ją do mikrofalówki spowoduj wrzenie ok 2 min *po czym odłóż ją by ostygła i podlewaj tylko NIĄ jednego kwiatka ) = wynik okaże się porażający a to dlatego ze kwiatek zwiendnie +to właśnie micro falówka powoduje niszczy wszystko podobne badania są na zwierzętach - niestety umierają *a później płaczecie że raka macie !!! nauczcie się czytać że to jest ostatecznością odgrzania (tylko zapycha wasze kiszki a organizm NIC cennego nie dotaje
/01.07.2015 15:11
czego nie wkładać do mikrofalówki? chyba tylko jajek i aluminium. jedzenie dla dziecka wkładam i jest ok
/28.05.2015 10:13
Nie podgrzewaj pokarmu dla niemowląt, nie rozumiem dlaczego ;/ nawet w szpitalach zalecają tak podgrzewać, tylko zasada jest taka żeby dobrze wymieszać i spróbować czy nie gorące. Zresztą w mojej mikrofalówce jest nawet program, który powala na podgrzanie butelek, mam mikrofalówkę Samsunga, z avans.pl, od zawsze podgrzewam dziecku wodę na mleko w kuchence mikrofalowej,a potem robię mu kaszkę,tak samo jest zupkami. Moje znajome również tak robią i nie widzą w tym nic złego, tak samo działają elektroniczne podgrzewacze ... więc nie rozumiem :) A jajek faktycznie, nie polecam wkładać, potem GWARANTUJE całodniowe czyszczenie kuchenki:)