nietypowe zastosowania wykałaczek, do czego używać wykałaczek fot. Fotolia

Nietypowe zastosowania wykałaczek - 7 pomysłów

Przydadzą się nie tylko do szaszłyków! Czy wiesz, że zapobiegną np. wykipieniu potrawy?
Weronika Kwaśniak / 07.04.2015 07:03
nietypowe zastosowania wykałaczek, do czego używać wykałaczek fot. Fotolia

Pozornie to tylko drobny przedmiot codziennego użytku, ale tak naprawdę kryje w sobie wiele ciekawych zastosowań! Jakie są nietypowe zastosowania wykałaczek? Sprawdź!

1. Zapobiegaj wykipieniu potrawy

Brzmi nierealnie? A jednak! Wykałaczka jest w stanie zapobiec wykipieniu gotującej się potrawy. Podłóż ją miedzy brzeg garnka, a pokrywkę. Dzięki temu powstanie maleńka szparka, która będzie odprowadzać z naczynia nadmiar pary.

2. Zaznacz początek taśmy

Zadziwiające, jak drobiazgi potrafią wyprowadzić nas z równowagi. Jednym z nich jest konieczność mozolnego zeskrobywania końcówki taśmy klejącej, zanim w ogóle będzie dało się jej użyć. Przyklej do taśmy małą wykałaczkę, aby już nigdy nie mieć problemu z odnalezieniem brzegu!

3. Czyść szczelinki obok pokręteł

Brud lubi gromadzić się w maleńkich szczelinkach - wokół kurków, pokręteł, przycisków... Jak się go pozbyć? Również tutaj z pomocą przyjdzie wykałaczka!

4. Czyść podeszwy butów

Zabrudzone podeszwy butów niekiedy często wyczyścić. Zwłaszcza, jeśli stanęłaś w błoto, a spody obuwia mają niezliczone szparki i wręby. Zabrudzenia usuniesz dzięki wykałaczce!

5. Przyklejaj koraliki i cekiny

Jeśli jesteś fanką tzw. DIY, czyli rękodzieła, na pewno często wykorzystujesz cekiny, koraliki i cyrkonie. Trudno je przykleić - zwykle przyczepiają się do palca i nie zamierzają trzymać się kartki czy tkaniny. Łatwo przylepisz je za pomocą wykałaczki!

6. Napraw wąż ogrodowy

Wystarczy maleńka dziurka, aby wąż ogrodowy zaczął przeciekać. Nie musisz od razu spisywać go na starty! Znajdź uszkodzenie i włóż w nie wykałaczkę. Potem utnij jej wystającą część!

7. Zapal znicz

Często stawiamy na nagrobkach wysokie znicze, które trudno zapalić za pomocą zwykłej zapałki, nie parząc przy tym palców. Przenieś więc płomień za pomocą długiej wykałaczki!

Zobacz inne powiązane publikacje: