co zrobić ze skarpetkami nie do pary, co zrobić ze starymi skarpetkami, nietypowe zastosowania skarpet fot. Fotolia

Co zrobić ze skarpetkami nie do pary - 10 pomysłów

Skarpeta bez pary? Pamiętaj, by jej nie wyrzucać - na pewno się przyda!
Weronika Kwaśniak / 28.04.2015 07:02
co zrobić ze skarpetkami nie do pary, co zrobić ze starymi skarpetkami, nietypowe zastosowania skarpet fot. Fotolia

Odwieczny problem: co zrobić z przetartymi lub dziurawymi skarpetkami? Jak wykorzystać tę, która została bez pary? Dzięki naszym poradom już nigdy więcej nie będziesz musiała jej wyrzucać! Zobacz  pomysły na nietypowe zastosowania skarpetek!

1. Do wycierania kurzu

Samotna skarpeta doskonale zastąpi ściereczkę z mikrofibry. Będzie nawet wygodniejsza w użyciu - możesz ją nałożyć bezpośrednio na dłoń i w ten sposób ścierać kurz.

2. Do czyszczenia żaluzji

Czyszczenie żeberek żaluzji to żmudne zajęcie, ale ułatwi ci je stara skarpetka. Dzięki niej będziesz mogła łatwo uchwycić poszczególne listewki z obu stron i szybko je odkurzyć!

3. Jako etui na telefon

Z kolorowej skarpety przygotujesz zabawne etui na telefon, dzięki któremu jego ekran będzie chroniony przed zarysowaniami. Warto je ozdobić, np. koralikami lub cekinami.

4. Jako osłonka na doniczkę

Ze skarpetek przygotujesz urocze ochraniacze na doniczki! To świetny pomysł zwłaszcza wtedy, gdy twoje kwiatki rosną w nieestetycznych pojemnikach.

5. Do uśmierzania bólu

Jeśli cierpisz na ból stawów lub kości, stara skarpeta może uśmierzyć twoje dolegliwości. Brzmi niewiarygodnie? Wypełnij ją dużą ilością fasoli i mocno podgrzej (np. w kuchence mikrofalowej). Następnie przykładaj do bolącego miejsca - ten ciepły kompres przyniesie ci ukojenie!

6. Do układania włosów

Jeśli nie masz wypełniacza do koka, z łatwością zastąpisz go... skarpetką bez pary. To szybki sposób na ciekawą fryzurę!

7. Jako zabawka dla zwierzaka

Twój pupil na pewno uwielbia nowe zabawki. Na pewno ucieszy się też z kolorowej skarpetki, którą będzie mógł do woli szarpać i tarmosić. Nie musisz jej nawet niczym wypychać!

8. Do odświeżenia zapachu w szufladach

Może zabrzmi to niewiarygodnie, ale ze skarpetki z łatwością przygotujesz... odświeżacz. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się zwłaszcza w szafkach i szufladach. "Palce" skarpety wypełnij 5 łyżkami sody oczyszczonej. Będzie ona pochłaniać nieprzyjemne zapachy, np. stęchlizny.

9. Jako przytulanka

Ze skarpetki możesz stworzyć uroczego... misia lub pacynki do zabawy w teatrzyk. Jeśli twoje dziecko lubi wszelkiego rodzaju kreatywne zajęcia, może samodzielnie przygotowywać maskotki!

10. Jako ochraniacze na dłonie

Jeśli jesteś fanką nordic walkingu, z pary skarpetek przygotujesz ochraniacze na dłonie. Dzięki nim unikniesz odcisków! Od skarpet wystarczy odciąć "palce".

Zobacz więcej ciekawych porad: