POLECAMY

5 sposobów na to, jak rozciągnąć za małe buty

Zobacz, jak powiększyć za ciasne obuwie! Poznaj nasze sposoby na to, jak rozciągnąć za małe buty!
Weronika Kwaśniak / 11 miesięcy temu
5 sposobów na to, jak rozciągnąć za małe buty fot. Fotolia

Chyba każda z nas stanęła kiedyś przed tym problemem - buty, które w sklepie wydawały się być idealne i naprawdę wygodne, w domu okazały się odrobinę za ciasne. Co wtedy zrobić? Przyda ci się młotek, wrząca woda, zamrażarka lub duża ilość starych gazet... Za małych butów wcale nie trzeba spisywać na straty. Nie jesteś też skazana na wizytę u szewca lub bolesne cierpienia spowodowane tzw. rozchadzeniem nowej pary cudownych szpilek. Poznaj nasze triki na rozciągnięcie ciasnego obuwia!

Jak rozciągnąć za małe buty: 5 sposobów

  1. Delikatnie postukaj młotkiem w wewnętrzną stronę buta (na pięcie). To może spowodować rozszerzenie się obuwia.
  2. Wypchaj buty gazetami namoczonymi w denaturacie lub spirytusie. Uważaj, jeśli wnętrze obuwia jest jasne - kolor może ulec odbarwieniu! Papieru musi być naprawdę dużo, powinien dokładnie rozpychać but. Jeśli obawiasz się zmiany odcienia wkładki, nie nasączaj gazet alkoholem.
  3. Znajdź grube skarpety i lekko zmocz je wodą (nie powinny ociekać, ale być jedynie trochę wilgotne). Załóż je na stopy, a następnie przymierz zbyt ciasne buty i spróbuj w nich pochodzić po domu.

  1. Jak rozciągnąć skórzane buty? Skuteczna będzie metoda rozmiękczania parą. Przytrzymaj but nad wrzącą wodą, a następnie załóż i ponoś po mieszkaniu.

Jak wyczyścić białe buty?

Możesz przetestować także metodę z zamrażarką. Foliowy woreczek napełnij zimną wodą i szczelnie zawiąż. Tak przygotowaną "wkładkę" wsuń do buta, który potem włóż na kilka godzin do zamrażarki. Zmrożona ciecz zwiększy swoją objętość i rozciągnie obuwie. Uważaj, aby wody nie było zbyt dużo - w takim przypadku twoje piękne nowe szpilki lub baleriny mogą nawet popękać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/2 miesiące temu
młotkiem to postukaj się w bańkę
/3 miesiące temu
Zastanawiam się po co kupować za małe bury? Może zdrowiej jest nie udawać , ze się jest Kopciuszkiem i od razu kupić buty wa właściwym rozmiarze?
/11 miesięcy temu
za małe buty można rozciągnąć, wrzucając do nich kamienie
POKAŻ KOMENTARZE (13)