5 pomysłów, by plastikowe doniczki odzyskały ładny wygląd

Plastikowe doniczki są wygodne, odporne na uderzenia i upadki. Lekkie, łatwo je wymyć. Z czasem tracą jednak ładny wygląd. Zamiast je wyrzucać, nadaj im nowy wygląd. Są na to różne sposoby.
Małgorzata Świgoń / 11 miesięcy temu
kolorowe doniczki fot. Adobe Stock

Plastikowe doniczki są wygodne, odporne na uderzenia i upadki. Lekkie, łatwo je wymyć. Z czasem tracą jednak ładny wygląd. Zamiast je wyrzucać, nadaj im nowy wygląd. Są na to różne sposoby.

1. Przemaluj.

Są farby (np. Viva garden), które nadają się do malowania plastiku. Pamiętaj, by najpierw plastik dobrze umyć, odtłuścić i poczekać aż wyschnie. Nałóż nową warstwę farby, w razie potrzeby powtórz czynność.

2. Oklej.

Możesz okleić je sznurkiem, kolorowymi paskami materiału, kamykami, muszelkami, koronką, korą, mozaiką. Ważne, byś użyła dostatecznie mocnego kleju, aby "zasłona" dobrze się trzymała. Na pewno sprawdzi się w tym przypadku pistolet do kleju na gorąco.

3. Ozdób lakierem do paznokci.

Najlepiej nadają się do tego doniczki z białego plastiku. Do miski z wodą wlej różne lakiery do paznokci. Poruszaj miską, by delikatnie się przemieszały. Zanurz doniczkę i po chwili wyjmij. Lakier przyklei się do powierzchni plastiku tworząc kolorowe, oryginalne wzory.

4. Wykorzystaj technikę dekupażu.

Czyli ozdabiania przedmiotów papierowymi serwetkami lub papierem ozdobnym. Wytnij z serwetek lub papieru pojedyncze wzorki. Jeśli wykorzystujesz serwetki oddziel wierzchnią warstwę, tę ze wzorkiem. Posmaruj doniczkę klejem do dekupażu. Nałóż wycięty wzorek na jej powierzchnię. Zwilż palec lub pędzelek klejem. Wygładź nierówności. Pozostaw do wyschnięcia. Polakieruj.

5. Ukryj plastikową doniczkę w osłonce.

To najprostszy sposób na odmianę doniczki. Osłonką może być ładna papierowa torebka, koszyczek, niepotrzebny już imbryk, waza, a nawet ciekawa puszka. Jeśli potrafisz robić na drutach lub szydełku zrób "ubranko" z włóczki lub sznurka.

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)