Wystarczy jeden kieliszek, żeby storczyki zakwitły pięknie, jak nigdy wcześniej. Zobacz, jak działa podlewanie storczyków piwem

piwo do storczyków fot. Adobe Stock, Mariola
Podlewanie storczyków piwem to świetny domowy sposób na odżywienie ich i nabłyszczenie. Piwo zawiera mnóstwo składników odżywczych, które (w odpowiednich ilościach) mogą poprawić wygląd i ogólną kondycję rośliny. Regularne przeprowadzanie tego zabiegu sprawi, że wymagające storczyki będą wyglądać pięknie.
/ 04.03.2023 05:50
piwo do storczyków fot. Adobe Stock, Mariola

Podlewanie storczyków piwem to stara i dobrze znana praktyka, która pomaga tej wymagającej roślinie domowej odzyskać blask i zdrowy wygląd, nawet jeśli nieco osłabła przez złe traktowanie. Dodając piwo do storczyków, poprawiasz ich wzrost i sprawiasz, że kwiaty i liście niezwykle błyszczą. Jak stosować ten wyskokowy trunek w pielęgnacji storczyków?

Spis treści:

  1. Dlaczego warto podlewać storczyki piwem?
  2. Piwo do storczyków: jak stosować?
  3. Jakie kwiaty można podlewać piwem?

Dlaczego warto podlewać storczyki piwem?

Podlewanie storczyków piwem ma wiele zalet. Przede wszystkim piwo jest bogatym źródłem witamin i minerałów. Dzieje się tak, ponieważ piwo zawiera drożdże, słód oraz chmiel - składniki te wykazują pozytywny wpływ nie tylko na wygląd liści i kwitnienie, ale także na ogólną kondycję rośliny.

Storczyki to bardzo wymagające kwiaty, którym stosunkowo łatwo jest zrobić krzywdę, szczególnie przelać. Potrzebują bardzo przepuszczalnego podłoża oraz regularnego nawożenia, a także umiejętnego podlewania. W tej roli idealnie sprawdzi się piwo - wystarczy jeden kieliszek, aby storczyki odzyskały piękny wygląd i zachowały go na długi czas.

podlewanie storczyków piwem

fot. Piwo do storczyków/Adobe Stock, mycatherina

Piwo do storczyków: jak stosować?

Ile piwa dać do storczyka? Piwo koniecznie trzeba rozcieńczyć w wodzie, aby stężenie alkoholu nie uszkodziło delikatnych korzeni storczyka. Wlej do kieliszka piwo i odstaw na 20-30 minut, aby się lekko wygazowało. Następnie wlej do litra wody, zamieszaj i podlej storczyki.

Taką odżywkę stosuj raz w miesiącu, w okresie od marca do września. Dodatkowo możesz przy okazji namoczyć ściereczkę lub gąbkę w roztworze, dokładnie odcisnąć, a następnie przetrzeć liście.

dlaczego warto podlewać storczyki piwem

fot. Podlewanie storczyków piwem/Adobe Stock, Sebastian

Jakie kwiaty można podlewać piwem?

Nie tylko storczyki możesz podlewać piwnym roztworem. Taka odżywka sprawdzi się także w przypadku innych roślin kwitnących, a także fikusów. Możesz je regularnie podlewać wodą z piwem, a także przecierać delikatnie liście.

Pamiętaj tylko, aby rozcieńczyć piwo w dużej ilości wody. Im mniejsza roślina, tym mniej trunku możesz użyć.

Czytaj także:
Czosnek do storczyków
Podlewanie storczyków wodą ryżową
Rozmnażanie storczyków
 

Redakcja poleca

REKLAMA