Dekoracje wielkanocne przed domem - 6 najciekawszych inspiracji

Dekoracje wielkanocne przed domem fot. Adobe Stock
Dekoracje wielkanocne przed domem to ozdobne wieńce wieszane na drzwiach wejściowych, bukiety z kwiatów ustawione na schodach oraz samodzielnie wykonane stroiki z wielkanocnych motywów.
Małgorzata Machnicka / 24.02.2021 10:13
Dekoracje wielkanocne przed domem fot. Adobe Stock

Nie masz pomysłu na dekoracje wielkanocne przed domem? Zerknij na nasze pomysły, które są łatwe i szybkie do wykonania.

Najpopularniejszymi ozdobami są wieńce wielkanocne wieszane na drzwi wejściowe oraz donice wysadzane świeżymi kwiatami, które kojarzą się z wiosną. Świetnie sprawdzą się również świeże zioła (wykorzystaj do tego najróżniejsze pojemniki) oraz ozdoby ze sztucznej trawy.

Spis treści:

  1. Bukiety z żywych kwiatów
  2. Świeże zioła ustawione w koszach
  3. Własnoręcznie przygotowane stroiki
  4. Ozdoby ze styropianowych jajek
  5. Gotowe ozdoby ze sklepu
  6. Ozdoby ze sztucznej trawy

Bukiety z żywych kwiatów

Doniczki, szczególnie te ceramiczne albo emaliowane, ze świeżymi kwiatami ustawione przed domem, błyskawicznie przywołają wiosnę. Świetnie sprawdzą się żonkile, tulipany w najróżniejszych kolorach i hiacynty.

Doniczki możesz dodatkowo ozdobić kolorowymi tasiemkami, sznurkiem albo obłożyć szarym, makulaturowym papierem.

kwiaty przed domem na wielkanoc
fot. Adobe Stock

Świeże zioła ustawione w koszach

Oprócz świeżych kwiatów, możesz ustawić również kosze, wiklinowe albo słomiane, pełne nieziemsko pachnących ziół - majeranku, koperku i szczypiorku, które będą nie tylko piękną ozdobą tarasu - wykorzystasz je potem w wielu wielkanocnych przepisach. 

Do aranżacji przydadzą się również metalowe naczynia - wiadra, konewki i mniejsze lub większe pojemniczki. Stworzą prawdziwie sielski klimat. 

bukiet wielkanocny przed dom
fot. Adobe Stock

Stroiki wielkanocne przed domem

Najprostszy stroik przed dom wykonasz w kilkanaście minut. Weź ceramiczną lub glinianą doniczkę (najlepiej białą) i włóż do niego gąbkę do kwiatów. 

Wykorzystaj grubszy brzozowy patyk, a na jego czubku umieść sztuczny mech (przymocujesz go za pomocą kleju na gorąco). Teraz wystarczy przyczepić do niego kilka przepiórczych jajek, a na wierzch gąbki wysypać białe kamyczki (do kupienia w kwiaciarniach i marketach budowlanych) i wielkanocny stroik przed dom gotowy!

stroiki wielkanocne przed dom
fot. Adobe Stock

Styropianowe jajka

Na gałązkach drzew albo tarasowych belkach możesz pozawieszać samodzielnie ozdobione pisanki - koniecznie te z masy papierowej albo styropianu, aby miały szansę przetrwać dłużej niż kilka dni.

Jajka zawieś na ozdobnych wstążkach, najlepiej w pastelowych kolorach, aby jeszcze bardziej podkreślić wiosenny charakter świąt.

styropianowe jajka przed dom
fot. Adobe Stock

Gotowe ozdoby wielkanocne przed dom

Gotowe ozdoby ze sklepów we własnych aranżacjach potrafią wyglądać niezwykle efektownie. Domek wykonany z surowego drewna pomalowany na wiosenne kolory i ustawiony na wieńcu z białej wikliny, cieszy oko i nadaje wielkanocnego klimatu.

W supermarketach, marketach budowlanych oraz dodatkami do aranżacji wnętrz znajdziesz całe mnóstwo niedrogich gadżetów, które niewielkim nakładem pracy pozwolą uzyskać wymarzony efekt..

gotowe ozdoby wielkanocne przed dom
fot. Adobe Stock

Ozdoby ze sztucznej trawy przed domem

W sklepach ogrodniczych na kilka tygodni przed Wielkanocą znaleźć można ozdoby wykonane ze sztucznej trawy w kształcie królików, kurczaków czy jajek.

Wystarczy ustawić je przed domem lub zaaranżować niewielki kącik w ogrodzie, aby całość wyglądała wielkanocnie i jednocześnie stylowo. Takie ozdoby, podobnie jak sztuczne choinki na święta Bożego Narodzenia, są niezniszczalne, wystarczą na kilkadziesiąt lat.

królik z krzewu
fot. Adobe Stock

Więcej wielkanocnych inspiracji:
Dekoracje wielkanocne DIY - 6 kreatywnych pomysłów
Prace plastyczne na Wielkanoc
Kartki wielkanocne DIY - najlepsze pomysły

Redakcja poleca

REKLAMA