POLECAMY

Poznajcie najmodniejszą roślinę doniczkową roku! Dzięki niej w każdym mieszkaniu można poczuć się jak... w Toskanii

Za oceanem zrobiła już zawrotną karierę. Teraz podbija również kraje europejskie!
Poznajcie najmodniejszą roślinę doniczkową roku! Dzięki niej w każdym mieszkaniu można poczuć się jak... w Toskanii fot. Instagram @isabellaeberthoffmann

Amerykanie oszaleli na jej punkcie. Właściwie to dobrze rozumiemy, dlaczego. Posiadanie w domu tej rośliny sprawia, że momentalnie możemy poczuć się dokładnie jak... w słonecznej Toskanii.

Najmodniejszą rośliną doniczkową 2017 będzie zdecydowanie oliwka. Uprawia się ją albo w formie sporego drzewka, albo zupełnie małego krzaczka. Jest więc ceniona ze względu na swoją uniwersalność - zapełni pusty kąt pokoju, ale świetnie dopasuje się do zatłoczonego wnętrza, w którym nie ma zbyt wiele pustej przestrzeni. Jak hodować drzewko oliwne w domu?

 

meet oliver 🌿💚🌿#olivetree #love #happy #fun #smile #noplacelikehome #happyfeburary

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ->>---gina----> (@huskerrose)

Jak hodować drzewko oliwne w domu?

Oliwki nie są wymagające w uprawie. Oczywiście, w naszych warunkach klimatycznych hodowanie ich na zewnątrz nie jest niestety możliwe. Drzewka jednak świetnie czują się w naszych domach!

Oliwka musi mieć jak najbardziej nasłonecznione stanowisko. Jeśli okna mieszkania wychodzą na północ, niestety - nie wróżymy powodzenia. Pozostałe wymagania drzewka oliwnego nie są jednak zbyt wygórowane. Znosi świetnie wahania temperatury pokojowej i będzie rosnąć zarówno w 18 stopniach, jak i 30. Nie przeszkadza jej przesuszenie powietrza ani chwilowy brak nawadniania. Oczywiście, najlepiej byłoby regularnie podlewać drzewko oliwkowe, ale gdy wyjeżdżacie na wakacje, nie trzeba się o nie martwić. Oliwkę łatwiej zmarnować poprzez nadmierne podlewanie, niż ususzyć, dlatego pokochają ja zapominalscy.

Jakie rośliny się nie zmarnują - 6 odmian łatwych w pielęgnacji

Uprawiana w domu, bardzo rzadko wydaje owoce - to duży minus, jeśli nastawiacie się na zrywane prosto z drzewa oliwki. Mimo wszystko wygląda jednak tak dekoracyjnie, że warto mieć ją w swoim mieszkaniu. Dzięki niej można poczuć się jak w słonecznej Italii!

 

Love it ❤❤ #olive #olivetree #beutyfullhome #modernhome #homewithplants #familyhome

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika isabella ebert hoffmann (@isabellaeberthoffmann)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
musze ją mieć!! koniecznie :) już mam sporo roślin w mieszkaniu al tej nie odpuszczę :) i podobają mi się takie wnętrza z ramkami. ale nie podobają mi się te sklepowe bo sa takie troche na jedno kopyto. muszę pogrzebać na stronach typu DIY jak przepisnaszycie może znajde natchnienie i sama coś zrobię :)