STYL SKANDYNAWSKI: kuchnia w stylu skandynawskim i inne

Dzięki naszym 5 krokom bez trudu zaaranżujesz wnętrze w stylu skandynawskim - zobacz też zdjęcia inspiracji!
Weronika Kwaśniak / 30.06.2017 12:11

Styl skandynawski stał się modny w Polsce dobrych kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, aby miał odejść do lamusa. Wcale się temu nie dziwimy - wnętrza zaaranżowane w tym trendzie ze względu na swój minimalizm na pewno będzie ponadczasowe i nigdy nie wyjdzie z mody. W naszej galerii znajdziecie 5 inspirujących pomysłów na mieszkanie w stylu skandynawskim - opisy to 5 prostych kroków do tego, aby mieć piękne wnętrze zaaranżowane w tym nurcie!

Kuchnia w stylu skandynawskim

Aby urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim, skupiaj się na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Dotyczy to nie tylko kuchni, ale wszystkich pomieszczeń.

W tego rodzaju wnętrzach dominuje przede wszystkim drewno, a także kamień. Jeśli chodzi o tkaniny, zdecydowanie powinien być to len oraz bawełna. Meble kuchenne charakteryzuje prostota i jednocześnie maksimum funkcjonalności. Fronty i blaty są gładkie, zazwyczaj w odcieniach bieli oraz beżu, a także wykonane z drewna. W skandynawskiej kuchni nie ma zbędnych gadżetów - idea minimalizmu zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Kuchnia w stylu skandynawskim będzie nie tylko funkcjonalna, ale również przytulna i ciepła - aż chce się w niej usiąść i bez pośpiechu wypić poranną kawę! Aranżacja wnętrz w tym trendzie nawiązuje do filozofii hygge, czyli duńskiej koncepcji, która opiera się na poczuciu stabilności, zadowolenia z drobiazgów i przytulności.

Co to jest hygge?