styl hampton fot. Fotolia

Styl hampton – wnętrza

Sprawdź, jak urządzić mieszkanie lub dom w stylu hampton!
/ 30.09.2017 14:37
styl hampton fot. Fotolia

Styl hampton - co to jest?

Hampton nawiązuje do stylu luksusowych nadmorskich willi. Nie musisz jednak mieszkać w willi nad morzem, żeby cieszyć się wystrojem w stylu hampton, bo nawet w mieszkaniu, w środku miasta możesz stworzyć niepowtarzalne wnętrze właśnie w tym stylu!

Kwintesencja szyku dopełniona nutą wakacyjnej sielanki – tak w skrócie można opisać styl hampton. Kluczem do osiągnięcia możliwie jak najbardziej zbliżonego do oryginału efektu jest staranne dopasowanie poszczególnych elementów.

Biokominek wiszący JULIET 1500

Podstawowe zasady urządzania wnętrza w stylu hampton

Absolutną koniecznością jest ograniczenie się do klasycznej, jasnej palety barw – szarości, beży, bieli, błękitów. Bardziej wyraziste kolory najlepiej wprowadzać pod postacią niewielkich niuansów, podtrzymujących nieco nonszalancki charakter całości. Ważne jest jednak, by nie przesadzić z fantazyjnymi dodatkami, gdyż styl hampton to przede wszystkim synonim niewymuszonej elegancji. Nie trzeba natomiast wcale stronić od zróżnicowanych wzorów. Wybór kilku nietuzinkowych deseni w podobnej kolorystyce nada aranżacji głębi, uwalniając wnętrze od jednobarwnej monotonii.

Biokominek portalowy EGZUL z kryształami SWAROVSKI

Dodatki w stylu hampton

Choć meble powinny charakteryzować się klasyczną i elegancką linią, ich surowy charakter przełamiemy łącząc ze sobą modele z różnych kolekcji. Tradycyjny zestaw wypoczynkowy w odcieniu śnieżnej bieli wzbogacą fotele o ekstrawaganckim, wzorzystym obiciu w stylu vintage. Natomiast wytworne wykończenia załagodzimy, decydując się na dodatki w stylu marynistycznym oraz świece i lampiony, będące źródłem ciepłego światła o zmroku.

– mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany

http://tinyurl.com/h9fhg8p

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na posiadłość z bajecznym widokiem na piaszczystą plażę, doskonałym rozwiązaniem stanie się wykorzystanie obrazów przedstawiających nadmorski krajobraz. Strzałem w dziesiątkę są subtelne pejzaże, sporadycznie przełamane akcentem w intensywnym kolorze.

Jak w każdym wnętrzu mającym sprzyjać wypoczynkowi, także przy aranżacjach w stylu hampton, niezastąpionym detalem są miękkie poduszki, wzorzyste pledy oraz puszyste dywany.

Więcej inspiracji w stylu hampton

Wkład kominkowy gazowy LEO 100

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym ERYK 10 z wężownicą

Biokominek wiszący DELTA 3