Stroiki wielkanocne na stół fot. Adobe Stock

Stroiki wielkanocne na stół - 6 najpiękniejszych inspiracji

Stroiki wielkanocne na stół pełne są świątecznych detali. Mogą być zrobione ze świeżych lub sztucznych kwiatów, pisanek, kolorowych wstążek, bazi i zielonych gałązek.
Małgorzata Machnicka / 23.03.2021 08:07
Stroiki wielkanocne na stół fot. Adobe Stock

Stroiki wielkanocne na stół zachwycają ilością kolorów i wzorów. Stroik możesz kupić gotowy w sklepach wnętrzarskich lub kwiaciarniach, albo wykonać go samodzielnie.

Przed wami 6 prostych do wykonania stroików wielkanocnych na stół. Potrzebne ci będą: kilka pisanek, wiklinowy koszyczek, kolorowe wstążki, świeże kwiaty, bazie, zielone gałązki, klej na gorąco.

Spis treści:

  1. Minimalistyczny
  2. Płaski z gałązek
  3. Pełen słodkości
  4. Z żonkilami
  5. Z tulipanami 
  6. Z baziami

Minimalistyczny, pastelowy stroik wielkanocny na stół 

Idealna propozycja dla zabieganych. Wystarczy ładna patera lub głębszy talerz i kilka pisanek - zrobionych samodzielnie albo gotowych - kupisz je w sklepach z dodatkami do wnętrz.

Przez to, że stroik składa się z niewielu elementów, każdy z nich powinien być starannie przemyślany - najlepiej jeśli pisanki będą w tym samym stylu lub w zbliżonych kolorach, a patera wtopi się w odcień obrusa. Do tej kompozycji warto dodać kilka zielonych gałązek.

Jak wykonać oryginalne pisanki na Wielkanoc?

stroik wielkanocny pastelowyfot. Adobe Stock

Płaski stroik wielkanocny na stół z zielonych gałązek

Stroik nie zawsze musi być w kształcie koła. Na stole, szczególnie tym, przy którym zasiądzie sporo gości, świetnie sprawdzi się ten o przedłużonym kształcie.

Nie musi to być nawet ściśle związana forma - wystarczą luźno ułożone gałązki poprzeplatane kolorowymi pisankami i świecami (nie powinny być zapachowe).

stroik płaski wielkanocnyfot. Adobe Stock

Słodki stroik wielkanocny na stół

Wielkanocny stroik na stół może być również przygotowany w formie słodkiego poczęstunku. Wybierz ładną paterę - najlepiej ceramiczną w wiosennych, pastelowych kolorach i wypełnij ją kruchymi ciasteczkami udekorowanymi barwnym lukrem i styropianowymi pisankami albo muffinkami wielkanocnymi i zielonymi gałązkami.

Najlepszy przepis na kruche ciasteczka

stroik z ciastkami na wielkanocfot. Adobe Stock

Stroik wielkanocny na stół z żonkilami

Kwiatami, które najbardziej kojarzą się z Wielkanocą, są zdecydowanie żonkile. W okresie przedświątecznym kupisz je w niewielkich doniczkach nawet w sklepach spożywczych.

Wystarczy wstawić je do plecionego koszyka - świetnie prezentuje się ten biały lub kremowy, dodać odrobinę sztucznego mchu i kilka pisanek i gotowe! Elementy mocuj ze sobą za pomocą kleju na gorąco - będzie najtrwalszy.

stroik z żonkilami na wielkanocfot. Adobe Stock

Stroik wielkanocny na stół z tulipanami

Kolejnymi, prawdziwie wiosennymi kwiatami są tulipany. Mają tę przewagę nad żonkilami, że dostępne są w o wiele bogatszej gamie kolorystycznej. My polecamy szczególnie te różowe, koralowe i fioletowe.

Włóż je do wysokiego, przeźroczystego wazonu, a dookoła ustaw kilka świątecznych bibelotów - poza pisankami, niech pojawi się porcelanowy króliczek, kurczaczek lub baranek.

stroik z tulipanami na wielkanocfot. Adobe Stock

Stroik wielkanocny na stół z baziami

Piękny wielkanocny stroik na stół możesz przygotować z gałązek bazi. Wstaw je do prostego wazonu i udekoruj pisankami - przywiąż je za pomocą kolorowej wstążeczki przymocowanej do pisanki klejem na gorąco.

Pamiętaj, aby pisanki nie były zbyt ciężkie - najlepiej niech to będą wydmuszki albo gotowe pisanki ze styropianu - te nie odciążą nadmiernie gałązek. 

stroik z baziami na wielkanoc
fot. Adobe Stock

Więcej wielkanocnych inspiracji:
Kurczaczek wielkanocny - najpiękniejsze inspiracje
Dekoracje wielkanocne przed dom
Dekoracje wielkanocne DIY - najlepsze pomysły