Kwiaty na Wielkanoc - jakie kwiaty na wielkanocny stół?

Oto kwiaty na Wielkanoc, które oddają symbolikę tych świąt: tulipany, fiołki, szafirki, narcyzy, hiacynty. Zobacz jakie kwiatki na Wielkanoc wybrać, by stworzyć z nich piękną dekorację.
/ 16.03.2021 13:55

Wielkanocny stół trudno wyobrazić sobie bez świeżych kwiatów. Możesz zdecydować się na bukiet ciętych kwiatów w szklanym wazonie lub wybrać kwiaty na Wielkanoc, rosnące w doniczkach.

Kwiaty na Wielkanoc - 5 najpopularniejszych

  • Tulipany. To typowo wiosenne kwiaty, zatem idealnie nadają się na wielkanocny stół. Stwórz kompozycje z wielu kolorów lub postaw na jeden.
  • Hiacynty. Te niewielkie cebulowe kwiaty to doskonała dekoracja domu w okresie Wielkanocy. Dostaniesz je już w marcu, najlepiej kupuj hiacynty z zielonymi jeszcze kwiatostanami, by pięknie zakwitały na święta.
  • Żonkile. Żółte narcyzy pięknie podkreślają charakter świąt wielkanocnych. Nie wymagają nawożenia, wystarczy je regularnie podlewać. Kwitną nawet przez kilkanaście dni.
  • Szafirki. Te małe niebiesko-fioletowe kwiaty pięknie prezentują się w białych lub szafirowych doniczkach. Mają piękny, delikatny zapach.
  • Krokusy. Te kwiaty na Wielkanoc kwitną dosyć krótko, dlatego warto kupować egzemplarze z pąkami, które nie zdążyły się jeszcze otworzyć.

Szczególnie efektownie prezentują się cięte tulipany lub szafirki i hiacynty w doniczkach. Z kwiatów możesz też przygotować kwiatowe dekoracje na Wielkanoc - np. zrobić wieniec wielkanocny.

Nie wiesz, jakie kwiaty wielkanocne wybrać? Przeglądaj kwiaty na Wielkanoc w naszej galerii i zdecyduj, które prezentują się najlepiej.