POLECAMY

Nasz hit: modny i pożyteczny dodatek do ogrodu

Jest niedrogi, ale praktyczny!
Nasz hit: modny i pożyteczny dodatek do ogrodu fot. Fotolia

Chociaż ten gadżet pojawił się na rynku dość dawno, dopiero ostatnio staje się coraz popularniejszy. Uważamy go za must-have wszystkich posiadaczy ogrodu! Domek dla owadów powinien zagościć w każdym, nawet najmniejszym ogródku. Dlaczego?

Dlaczego warto mieć w ogrodzie domek dla owadów?

Współcześnie owady mają o wiele cięższe życie, niż ich przodkowie jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Betonowe zabudowania znacznie ograniczają im możliwości przetrwania zimy, złożenia jaj czy schronienia przed deszczem. Warto im pomagać!
Bez pożytecznych insektów nie mógłby przecież istnieć żaden ogród. Użyczenie lokum owadzim gościom sprawi, że zapylą oni rośliny na naszych grządkach, a także zajmą się walką z niechcianymi szkodnikami.

Kiedy zawiesić domek dla owadów?

Hotel dla owadów przyda się przez cały rok. Tak naprawdę każdy moment jest dobry na zainstalowanie go w swoim ogrodzie!
Zimą da insektom potrzebne schronienie i możliwość przetrwania, jesienią umożliwi ukrycie się przed deszczem, latem będą mogły w nim nocować, a wiosną składać jaja.

Gdzie umieścić hotel dla owadów?

Pamiętaj, że lokum dla insektów nie powinno stać "na przeciągu" - musi osłaniać swoich lokatorów przed wiatrem. Nie może być również narażone na wpływ innych warunków atmosferycznych, np. na deszcz. Warto zatem ustawić je w miejscu osłoniętym od wiatru i opadów, najlepiej w nasłonecznionym rejonie ogrodu.

Jak zrobić domek dla owadów?

Owadzi hotelik możesz kupić za niewielkie pieniądze w niemal każdym sklepie ogrodniczym. Jeśli chcesz, możesz skonstruować go sama - jest to tak samo proste, jak stworzenie karmnika dla ptaków.
Pod daszkiem przygotuj puste w środku łodygi roślin (np. pędy bambusa), możesz również wywiercić dziurki w deseczkach.

 
fot. serwis prasowy/kolaż Polki.pl
  1. Domek dla owadów, Obi - cena 29.99 zł
  2. Domek dla owadów, Leroy Merlin - cena 29 zł
  3. Domek dla owadów, Leroy Merlin - cena 39 zł
  4. Hotel dla owadów, Jula - cena 29.99 zł

Zobacz inne porady:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)