Surowa woda dotarła już do Polski! Niebezpieczna moda okiem dietetyka!

Słyszałaś o surowej diecie? Teraz przyszła kolej na surową wodę, modny trend dotarł już do Polski. Problem w tym, że może być śmiertelnie niebezpieczny!
Barbara Dąbrowska / 11 miesięcy temu
Surowa woda dotarła już do Polski! Niebezpieczna moda okiem dietetyka! fot. Fotolia

Czasem wydaje mi się, że już nic mnie nie zdziwi. Do czasu! Tym razem zaskoczyła i przeraziła mnie moda na tzw. surową wodę .Trend powstał i dynamicznie rozwija się w Stanach Zjednoczonych, gdzie za 9,5 litra surowej wody ludzie płacą ok. 130 zł!

Co kryje się pod nazwą surowa woda?

Nazwa surowa woda jest mylna i sugeruje coś magicznego, naturalnego. Surowa brzmi „modnie”, kojarzy się z popularną dietą surową, raw. W rzeczywistości należy o takiej wodzie napisać, że jest po prostu nieuzdatniona. Woda ta nie jest filtrowana mechanicznie, ani oczyszczana mikrobiologicznie.

Właściwości surowej wody

Zwolennicy surowej wody twierdzą, że zawiera cenne probiotyki, a jej picie to powrót do natury. Jeśli pod pojęciem natury rozumieć wszechobecne mikroorganizmy, spośród których część może być śmiertelnie niebezpieczna, to można uznać, że dzięki tej wodzie wracamy do korzeni i krótszego życia! Sugerowanych właściwości probiotycznych nie potwierdziły zaś żadne badania.

Picie kranówki kontra picie surowej wody 

Współczesne uzdatnianie prowadzone jest nowoczesnymi metodami, tak, aby zapewnić bezpieczeństwo mikrobiologiczne i jak najmniej wpływać na skład wody. „Kranówki” są bezpieczne do picia nawet bez przegotowania. Uzdatnianie nie jest fanaberią, służy naszemu zdrowiu, chroni przed potencjalnie śmiertelnymi wirusami i bakteriami. Nieoczyszczona woda może zawierać bakterie cholery, czerwonki, duru brzusznego czy wirus żółtaczki.

Nawet jednorazowe spożycie „surowej wody” może skończyć się tragicznie.

Surowa woda w Polsce

W Polsce również można natknąć się na ogłoszenia sprzedaży surowej wody, prosto ze źródła (tylko nie wiadomo jakiego). Pod znakiem zapytania stoi skład i pochodzenie tej wody, za to cena zazwyczaj jest „kosmiczna”. Z opowieści pacjentów wiem, że tego typu oferty to często po prostu woda z powszechnie dostępnych ujęć wody źródlanej. Tylko czemu płacić za nią jak za zboże? To proste, jest popyt jest i podaż! Łatwiej sprzedaje się produkt, jeśli stoi za tym przesłanie naturalności połączonej z odrobiną magii, niezwykłych właściwości.

Zdrowy rozsądek to jedyne lekarstwo! Jeśli chcesz płacić za wodę wybieraj wodę butelkowaną wysokozmineralizowaną z pewnym składem, która dodatkowo będzie dla ciebie źródłem wapnia, czy magnezu.

Więcej o nawodnieniu:

Nowy niebezpieczny trend - picie „żywej wody”. Co to oznacza i dlaczego może zaszkodzić?
Jak pić przed, w trakcie i po treningu? Tylko praktyczne wskazówki
13 sygnałów odwodnienia organizmu + 7 trików, by pić więcej wody jesienią i zimą

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10 miesięcy temu
Wodę surową można by pić ale ze strumienia czy studni na wsi, gdzie natura nie jest jeszcze skażona. Ze swej strony oprócz wody polecam pić soki wg. porad .terapiasokami.pl/dlaczego-warto-pic-soki. Takie soki są pokarmem RAW i dzięki temu mają mnóstwo witamin i enzymów. Piję takie soki od lat i zdrowie mi dopisuje. To chyba lepsze od niepewnej wody.
/11 miesięcy temu
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: wwwigortreneronlinepl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: wwwigortreneronlinepl i wygraj 10.000 złotych!