Skontrolowano smażalnie ryb nad Bałtykiem. Wyniki szokują!

Podczas urlopu nad Bałtykiem trzeba zjeść smażoną rybę z frytkami – powie większość Polaków. W nadmorskich miejscowościach budki z rybami, burgerami i frytkami stoją na każdym kroku. Właśnie je skontrolowano.
Magdalena Bury / 3 miesiące temu
Skontrolowano smażalnie ryb nad Bałtykiem. Wyniki szokują! fot. Adobe Stock

Kontrola Sanepidu

Inspekcja Sanitarna z Pomorza Zachodniego prześwietliła lokale gastronomiczne w regionie. Wszystkie te, które oferują produkty smażone – ryby, frytki czy burgery. Kontrola 78 smażalni odbywała się w dniach 23-31.07. br.

Sanepid badał m.in. olej stosowany do przygotowywania potraw. Sprawdzano też stan sanitarno-techniczny punktów. Wyniki kontroli zaskoczyły. W 3 lokalach poziom związków polarnych, czyli substancji niekorzystnych dla naszego zdrowia, w oleju był znacznie przekroczony.

Brudne i niedomyte naczynia

Co jeszcze zauważyła Inspekcja? W budkach wraz z bułkami do hot dogów przechowywano surowe mięso. Inne artykuły spożywcze trzymano bezpośrednio na podłodze. Sztućce i szklanki, z których korzystali klienci, były brudne i niedomyte. W pomieszczeniach magazynowych i produktowych inspektorzy stwierdzili ogólny brud.

Sanepid za stwierdzone nieprawidłowości wystawił 11 mandatów na kwotę 3,7 tys. złotych. To nie koniec kontroli. Sanepid zapewnia, że inne nadmorskie lokale gastronomiczne również będą sprawdzane.

Zobacz też:Co kryje w sobie fast food?
Fast food, junk food – czy wiesz, co jesz?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 tygodnie temu
Jakby to był problem by usmażyć sobie pysznego łososia norweskiego w domu!
/3 miesiące temu
te polskie nadmorskie smażalnie to katastrofa. Ceny z kosmosu a frytki z marketu odsmażone i świeża rybka wyciągana z zamrażarek plus dwie łyżki kiszonej kapusty i mamy zestawik za 49zł :D
/3 miesiące temu
Ha ha tylko 11mandatow, zapraszam do UK na sprawdzenie kebabowni i innych budek z szybkim jedzeniem. 90% powinna byc zamknieta a dalej funkcjonuje.