Regularne odżywianie

Życie w dużym mieście to duże stresy. A co za tym idzie, nieregularne pory posiłków, krótki czas snu i ciągła galopada. Czasem nie jesteśmy w stanie nawet zjeść jednego porządnego posiłku dziennie i stosujemy wysokokaloryczne zamienniki. Batonik popijany napojem gazowanym to niestety norma, która potem bardzo niekorzystnie odbija się na funkcjonowaniu naszego organizmu.
27.08.2012 09:38
Zastosowanie odpowiedniego systemu produkcji potraw pozwala na przygotowanie jedzenia na wynos.

Regularne odżywianie to fundament zdrowego odżywiania się. Brzmi to jak prawda oczywista, ale niestety mimo alarmujących artykułów w prasie, wypowiedzi ekspertów i wielu akcji promujących jedzenie o stałych porach, na wielu osobach to wciąż nie robi żadnego wrażenia. A przecież regularność daje naszemu organizmowi stabilność i podstawę do tego, by lepiej funkcjonowały.

Jeśli nasz żołądek będzie wcześniej przygotowany i przyzwyczai się do tego, że o danej, konkretnej godzinie dostarczymy mu pożywienie, to szybciej będzie spalał kalorie, co automatycznie poprawi naszą  przemianę materii i wpłynie na nasz wygląd oraz sylwetkę.

Jest to również bardzo istotne podczas odpowiedniego rozkładu energii w organizmie. Częste bóle brzucha, zgaga mogą być spowodowane  tym, że posiłki są spożywane nieregularnie i zdecydowanie za późno. Stabilność oznacza pewność,  że nasz żołądek będzie pracował lepiej. Wtedy właśnie będziemy czuć się lepiej i unikniemy kłopotów natury gastrycznej.

Ważne jest więc, by odżywiać się w miarę zdrowo, w rozsądnych odstępach czasu. Nie może być to danie typu instant, ani też tona słodyczy, które nas jedynie zapychają. Jeśli mamy na głowie nawał pracy, warto zamówić danie typu take away, czyli na wynos. Dzięki temu oszczędzimy czas, ale jednocześnie zjemy coś pożywnego i ciepłego - trzeba jednak dobrze poszukać, by danie na wynos było takie, jak oczekujemy.

W stolicy mamy do wyboru dosłownie multum miejsc, które oferują dania na wynos. Często są to jednak posiłki bazujące na składnikach niewiadomego pochodzenia. Szczególnie dotyczy to modnych ostatnio wszędzie kebabów. A więc gdy decydujesz na kebab z dowozem w Warszawie, powinieneś wcześniej sprawdzić dane miejsce w wyszukiwarce, podpytać znajomych, aby mieć pewność, że to, co zamówisz będzie smaczne i dobre.

Zobacz także: Jak się jada kebab?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/19.11.2014 11:50
Regularne i zdrowe odżywianie jest bardzo ważne nie tylko dla naszej sylwetki, ale również dla zdrowia. Warto jeść jak najmniej przetworzone produkty, gotować samemu i jeść sezonowe warzywa/owoce. Warto poprosić o pomoc dietetyka (np. z lionfitness.pl), by nauczyć się zdrowo odżywiać :)
/24.03.2014 19:27
Ja fast foodów unikam. Ale zamawiam sobie catering dietetyczny Pyszna Dieta, chyba najlepsi są w Warszawie. jem zdrowo, smacznie i wszystko świeże.
/28.02.2013 15:30
Nie ma to jak zdrowe żywienie. Zachęcam do poznania diety strukturalnej. Obfituje we wszelkiego rodzaju wartościowe składniki i uczy nas jak postępować, zeby organizm był odpowiednio odżywiony. Dieta strukturalna to nic innego jak sposób na zdrowy styl życia.