Jak Slow Food dba o swoich członków?

Każdy członek stowarzyszenia ma dostęp do przepisów kulinarnych, które przygotowywane są przez dietetyków i kucharzy, gotujących według filozofii Slow Food
„Przybyłem, zobaczyłem, posmakowałem” – taką myśl przewodnią można dopisać spotkaniom, organizowanym przez pasjonatów smaku, zrzeszonych w organizacji Slow Food. Zobacz, co jeszcze, poza smacznymi wydarzeniami, Slow Food oferuje swoim członkom.
/ 06.11.2012 14:56
Każdy członek stowarzyszenia ma dostęp do przepisów kulinarnych, które przygotowywane są przez dietetyków i kucharzy, gotujących według filozofii Slow Food

To ludzie są najważniejsi!

   Slow Food swoim zasięgiem obejmuje cały świat. Tysiące ludzi jednoczą się w idei smacznego i naturalnego gotowania. To właśnie ludzie stanowią o sile całej organizacji. Członkowie zorganizowani są w grupy regionalne, które oferują miejscowym oraz przyjezdnym różne rodzaje aktywności, mających na celu propagowanie stylu życia związanego ze smacznym jedzeniem.

Zobacz także: Czy picie soków warzywnych może zastąpić jedzenie warzyw?

Wydarzenia, eventy, spotkania...

   Gromadzenie się w jednym miejscu, wspólna degustacja, dzielenie się doświadczeniami kulinarnymi oraz wprowadzanie w tajniki zdrowej kuchni nowych członków – to główne cele wydarzeń, organizowanych przez Slow Food. Na takich spotkaniach panuje wyjątkowa atmosfera prawdziwej uczty, połączona z próbowaniem różnych produktów i dań oraz możliwością poznania szeregu ciekawostek na temat jedzenia. Eventy odbywają się najczęściej pod patronatem określonego rodzaju produktów (np. mięsa, nabiału, warzyw) albo kuchni regionalnych z całego kraju i świata. Gust wytrawnego smakosza z pewnością zostanie zaspokojony.

Przepisy kulinarne

   Każdy członek stowarzyszenia ma dostęp do przepisów kulinarnych, które przygotowywane są przez dietetyków i kucharzy, gotujących według filozofii Slow Food. Wydawane są one w formie książeczek lub czasopism oraz (w dobie internetu) jako biuletyny informacyjne, wysyłane bezpośrednio na pocztę elektroniczną. Przepisy oparte są oczywiście o naturalne produkty – takie, które dostępne są w większości supermarketów. Potrawy dopasowane są indywidualnie do każdego członka. Jeśli dbasz o linię, z łatwością odnajdziesz takie o obniżonej zawartości tłuszczu. Jeśli szukasz czegoś odpowiedniego dla dzieci, które w okresie wzrastania potrzebują pełnowartościowych potraw – Slow Food oferuje przepisy, które będą jednocześnie smaczne i pożywne. Wegetarianie i weganie także znajdą coś dla siebie – ich potrzeby żywieniowe również zostaną zaspokojone przez ekspertów z dziedziny Slow Food.

Fora dyskusyjne, rozmowy

   Wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi członkami stowarzyszenia jest niezbędnym elementem filozofii Slow Food. Mimo iż ciężko jest rozprawiać o subtelnym wrażeniu zmysłowym, jakim jest smak bez możliwości degustacji – zawsze można się podzielić swoimi odczuciami z innymi ludźmi właśnie za pomocą słów. Służą do tego fora dyskusyjne na temat Slow Food, dostępne w internecie, które zrzeszają nie tylko członków organizacji, ale też prawdziwych pasjonatów smaku. Ponadto stanowią niezbędne źródło informacji na temat poszczególnych produktów i potraw oraz organizowanych spotkań kulinarnych.

Zobacz także: Slow food - na czym to polega?

Redakcja poleca

REKLAMA