Ileważy.pl wspomaga odchudzanie! Jak korzystać z serwisu i chudnąć?

Wejdź na ileważy.pl i korzystaj z innowacyjnych narzędzi oraz rozwiązań!
Barbara Dąbrowska / 9 miesięcy temu

Ileważy.pl to serwis internetowy z narzędziami wspierającymi każdą osobę dbającą o zdrowe żywienie. To podręczny pomocnik odchudzającej się kobiety. Co możesz zrobić korzystając z ileważy.pl?

  • Kontrolować kaloryczność diety (kalkulator wartości odżywczej + dziennik posiłków).
  • Porównywać wartość odżywczą żywności (porównywarka produktów spożywczych).
  • Przeglądać tabele wartości odżywczej
  • Korzystać z wygodnego przelicznika miar kuchennych (łyżki na szklanki, sztuki na gramy itd.).
  • Komunikować się ze społecznością ludzi świadomie wybierających żywność, wymieniać się uwagami.
  • Korzystać z porad doświadczonego dietetyka.

Ileważy.pl w „akcji”

Scenka 1

Właśnie zjadłaś banana i garść orzechów włoskich. Nie wiesz jednak ile ważyły poszczególne składniki, dlatego ciężko jest ci określić ile miały kalorii.

Co robisz?

Wchodzisz na ileważy.pl i w wyszukiwarce znajdujesz interesujące cię produkty. Porównujesz garść orzechów ze zdjęcia na ileważy.pl z tą, którą zjadłaś. Szacujesz, jaką masę mogły mieć orzechy. Do kalkulatora kalorii dodajesz właściwą masę orzechów i banana. Dzięki temu sprawdzasz wartość odżywczą zjedzonej przekąski.

Jeśli chcesz sprawdzać kaloryczność jadłospisów w dłuższym przedziale czasowym możesz skorzystać z dziennika posiłków. Narzędzie to pozawala generować wykresy i w łatwy sposób kontrolować bilans składników odżywczych. Ileważy.pl ma dużą bazę danych, w której znajduje się ponad 3,5 tysiąca produktów wraz z wartością odżywczą.

Scenka 2

Twoje dzienne zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal. Na przekąskę zaplanowałaś 200 kcal. Jesteś w sklepie i nie wiesz, co kupić – serek wiejski czy jogurt naturalny?

Co robisz?

Korzystasz z porównywarki produktów spożywczych na ileważy.pl. Dodajesz oba produkty do porównania i sprawdzasz ile mają kalorii. Wynik porównania pokazuje także ile białka, tłuszczu i węglowodanów jest w produktach i który z nich ma korzystniejszy dla ciebie profil odżywczy.

Scenka 3

Zaciekawił cię przepis w książce kulinarnej, ale składniki podane są w gramach, a ty nie masz wagi kuchennej.

Co robisz?

Przelicznik kulinarny umożliwia ci zamianę gramów na miary domowe (np. łyżki, szklanki) i na odwrót. Ile to 200 gram mąki gryczanej? Dzięki przelicznikowi wiesz, że to 13 łyżek lub 1,5 szklanki.

Społeczność ileważy.pl

Ileważy.pl to nie tylko narzędzia. To także zaangażowana, dociekliwa grupa ludzi, którzy dbają o zdrową dietę, dokonują świadomych wyborów. Zajrzyj na ileważy.pl, by komentować najnowsze ważenia produktów spożywczych. W dziale Porady znajdziesz dodatkowo serię eksperckich artykułów, które są „żywieniowym ABC”

Dołącz do użytkowników ileważy.pl!

Zobacz także:
Najpopularniejsze kuchenne przeliczniki: ile co waży?
Sprawdź swoje BMI! Skorzystaj z kalkulatora!
10 najlepszych propozycji diet odchudzających!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/8 miesięcy temu
Ja mimo bardo dużego wyboru tabletek na odchudzanie zdecydowałam się na Foreverslim.I wybór był słuszny.Stosowałam go trzy miesiące i w tym czasie udało mi się schudnąć 12 kg .Wynik według mnie rewelacyjny.
/8 miesięcy temu
Opublikowano raport na temat skuteczności tabletek na odchudzanie dostępnych w Polsce, raport na stronie rankingtabletkinaodchudzanie.pl
/8 miesięcy temu
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !
POKAŻ KOMENTARZE (9)