Dieta na płaski brzuch - co warto jeść w jej trakcie

Zobaczcie, jakie produkty powinny na stałe zagościć w waszym jadłospisie.
Karolina Kalinowska / 24.01.2017 05:34

Zdrowa i zbilansowana dieta jest podstawą utrzymania zgrabnej sylwetki. Jeżeli chcecie pozbyć się odstającego brzuszka, to zmiany powinnyście zacząć od diety.

Dieta na płaski brzuch

W waszym codziennym jadłospisie powinny zagościć m.in. orzechy włoskie - zawierają zdrowe tłuszcze, które mogą przyspieszyć metabolizm. Bardzo dobre właściwości wykazuje także cynamon. Wystarczy spożywać 1 łyżeczkę przyprawy dziennie, aby pozbyć się napadów głodu i zredukować apetyt na słodycze.

Orzechy włoskie to bardzo ważny składnik zdrowej i zbilansowanej diety

Warto pamiętać również o cytrynach, które zawierają bardzo dużo witaminy C, dlatego pomagają walczyć z zatrzymywaniem wody w organizmie. A jajka są bogatym źródłem białka, wapnia, kwasu foliowego i omega 3.

Zielone warzywa mają bardzo dużo błonnika, dzięki temu będziecie przez dłuższy czas najedzone. Szczególną uwagę powinnyście zwróć na niskie warzywa takie jak brokuły, zielona fasola czy kapusta.

Włącz ten składnik do diety i zacznij chudnąć!

Kolejny na liście jest chleb pełnoziarnisty. Mamy tutaj na myśli chleb z ziaren, najlepiej, jeżeli będzie bez mąki. Dieta pozwalająca schudnąć z brzucha powinna być bogata w ryby. To dobrej jakości białko, które jest jednym z najwolniej trawionych składników odżywczych. Dodatkowo zawiera kwasy omega-3 i tłuszcze wielonienasycone, które mają wpływ na szybkość przemiany materii. Olej zawarty w rybach jest paliwem napędowym dla metabolizmu.

Nie zapominajcie również o szparagach. To mało popularne warzywo zawiera wysokiej jakości składniki odżywcze. Mają niewiele kalorii, dlatego często są zalecane osobom, które są na diecie.

Dobre dla ciała i kieszeni! 10 superfoods, na które nie wydasz fortuny

Redakcja poleca

REKLAMA