Suplementy diety - tak czy nie? fot. Fotolia

Wiosna - najlepszy czas na odchudzanie

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy szukamy odpowiedniego okresu, aby tego dokonać. Często wyznacznikami jest początek wiosny czy też zbliżające się wakacje. Jednak oprócz odpowiedniego czasu bardzo ważna jest motywacja i wsparcie. Liczy się efekt, czyli zgrabna sylwetka, ale także zmiana nawyków żywieniowych na całe życie.
/ 25.02.2013 13:05
Suplementy diety - tak czy nie? fot. Fotolia

Niezależnie od tego, jakie zmiany chcemy wprowadzić w naszym stylu życia najtrudniejsze są zawsze początki.  Dlatego eksperci polecają, by myśląc o zmianie stylu życia poszukać towarzystwa - wtedy łatwiej się mobilizować, a przy odchudzaniu skorzystać z dobrze dobranych suplementów diety. Sprawdzonym sposobem jest także wpisanie się z realizacją celów w naturalne okazje do danego typu zmian. Zakończył się karnawał i rozpoczął post. To czas, w którym wielu z nas podejmuje postanowienia. Może warto popatrzeć na to  jak na idealną sposobność by zmobilizować się i postanowić nie jeść słodyczy, albo schudnąć 5 kg? Nagrodą będzie nie tylko satysfakcja i poczucie dobrze wykonanego zadania, ale także smukła i zgrabna sylwetka już tego lata.

Zobacz także: Czy wiosną rzeczywiście warto się odchudzać?

Motywacja do zmiany żywienia

Wzmożoną motywację do zmiany stylu życia odczuwamy tradycyjnie kilka razy w roku. Pierwszy zryw to czas postanowień noworocznych, drugi - wiosna. Potem kolejnym jest lato i wizja wystąpienia bikini na plaży. Po urlopie, gdy jesień zbliża się wielkimi krokami niewielu z nas już myśli o odchudzaniu. I tak, co roku od nowa. Zanim kolejny raz zatoczymy zaklęty krąg myślenia i ockniemy się z letargu zbyt późno proponujemy rozpocząć odchudzanie już teraz, wykorzystując trwający post, jako dodatkową motywację.

Nie mówimy tu tylko o wiosennym zrywie w trakcie, którego będziemy jeść zbyt mało, ćwiczyć zbyt dużo i po trzech miesiącach wrócimy do starych nawyków. Mamy na myśli stałą, świadomą zmianę nawyków żywieniowych, która skutkować będzie trwałą zmianą stylu życia, przynosząc niejako jakby dodatkowo efekt uboczny w postaci szczupłego i zgrabnego ciała.

Towarzystwo w odchudzaniu

By dobrze rozpocząć odchudzanie i zyskać dodatkowe siły mobilizacyjne eksperci rekomendują znalezienie kogoś do towarzystwa, kogoś, kto ma podobny cel do naszego, byśmy wspólnie zachęcali się do starań. Na początku można też skorzystać ze wsparcia odpowiednio dobranego suplementu diety - najlepiej takiego, w którego składzie znajdziemy tylko naturalne składniki. Takim preparatem jest np. Elavia, która przyspiesza proces detoksykacji organizmu i niweluje uczucie głodu.

Zobacz także: Suplementy wspomagające odchudzanie

Jeśli w tym czasie uda nam się polubić nowe zwyczaje i potraktujemy to, jako okazję do nauki nowego stylu życia mamy szansę na zawsze pozostać szczupłymi. Bo tylko trwałe zmiany w stylu życia dają gwarancję uzyskania i utrzymania szczupłej sylwetki na lata. A jeśli osiągniemy cel, jest szansa, ze będziemy mogli wykorzystać to, czego się nauczyliśmy w trakcie realizowania postanowienia i wyznaczać sobie kolejne cele możliwe do zrealizowania, nie tylko na początku roku i w trakcie postu.

Źródło: BLACK&WHITE PR/PRimoloko (ks).