Jak zrzucić zbędne kilogramy i zarobić 3500 dolarów?

Blisko 40% mieszkańców kalifornijskiego miasta Lynwood ma nadwagę. Dlatego miasto płaci im za zrzucenie zbędnych kilogramów.
Gruba dziewczyna z pączkiem fot. Fotolia

Jest na świecie miasto, które wypłaca mieszkańcom 3500 dolarów, za zrzucenie zbędnych kilogramów. Brzmi jak bajka? Nie! Tak jest w kalifornijskim mieście Lynwood, gdzie 38% dorosłych mieszkańców cierpi na nadwagę.

Władze miasta już od 7 lat organizują zawody, które mają mobilizować społeczność do odchudzania. Na czym dokładnie polegają?

Gdy brak motywacji. Co zrobić, aby zmobilizować się do ćwiczeń i odchudzania?

Jak zarobić 3500 dolarów i zrzucić zbędne kilogramy?

Już po raz siódmy mieszkańcy Lynwood mogą zgłaszać się do lokalnego programu "Weight Loss Challenge". To samofinansujący się projekt, bo każdy, kto chce wziąć udział w programie, musi na początku wpłacić 25 dolarów wpisowego. A jeżeli podczas trwania programu uczestnik przytyje, będzie musiał zapłacić za każdy dodatkowy kilogram jednego dolara.

Osoby, które wyślą zgłoszenia, są dzielone na 4-osobowe zespoły. Grupa, której uda się zrzucić najwięcej kilogramów dostaje 3500 dolarów. Podczas 12 tygodni trwania programu uczestnicy mogą brać udział w darmowych zajęciach fitness, warsztatach motywacyjnych, ze zdrowego odżywiania i gotowania. A w każdą sobotę odbywa się komisyjne ważenie, które pozwala na bieżąco śledzić postępy uczestników.

Chcecie szybciej zauważyć efekty ćwiczeń? Sięgnijcie po BCAA!

Dobre nawyki zostają na dłużej

Dużym sukcesem organizatorów, jest fakt, że większość osób biorących udział w programie, nawet po jego zakończeniu stara się trzymać nowych zasad. A uczestnicy, którym nie udało się zgubić upragnionej ilości kilogramów biorą udział w kolejnych edycjach.

Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym uznaniem lokalnych społeczności. W zeszłym roku w programie wzięło udział 1200 mieszkańców miasta, a zwycięzcy zgubili 14% swojej dotychczasowej wagi. Cieszy również fakt, że pobliskie miejscowości biorą przykład z Lynwood i tworzą podobne programy dla swoich mieszkańców.

Głównym celem programu jest zmotywowanie mieszkańców poznawania zasad zdrowego odżywiania, ćwiczeń i odchudzania. My jesteśmy na tak i mamy nadzieję, że takich inicjatyw będzie coraz więcej, bo problem nadwagi i otyłości staje się bardzo poważnym problemem, z którym bardzo ciężko sobie poradzić.

Kreatyna to najpopularniejszy suplement diety dla osób aktywnych fizycznie. Czy warto go stosować?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
no to mieli dobrą motywację:P u nas niestety każdy jedzie na własny rachunek :P na szczescie jak się chce to można przejść na zbilansowaną i mało rygorystyczną dietę. pod warunkiem że się jej będzie pilnować a nie sobie folgować non stop. sama się takiej diety trzymam a do tego między posiłkami piję wodę i herbatkę na nadwagę z nowoczesneziola.pl. Przyjemna w smaku i super uzupełnia dietę.