Nic nie stoi na przeszkodzie, aby firmowe zajęcia integrujące odbywały się niemal w dowolnym miejscu z dala od miejskiego zgiełku i szumu/ fot. Shutterstock

Nordic walking i teambuilding – dobre połączenie?

W ostatnich czasach coraz więcej mówi się o budowaniu więzi i dobrych relacji pomiędzy szefem a pracownikami, a także pomiędzy samymi pracownikami. Najważniejszymi pojęciami, jakie pojawiają się podczas tego typu szkoleń i imprez o: wspólny cel i dążenie do niego wspólnymi siłami. Jest wiele sposobów na zintegrowanie załogi, a prawda jest taka, że nawet zwykle gry i zabawy terenowe pozwalają odkryć wiele dotąd nieznanych emocji i pokładów energii. Ale co ma z tym wszystkim wspólnego nordic walking?
/ 11.01.2011 08:12
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby firmowe zajęcia integrujące odbywały się niemal w dowolnym miejscu z dala od miejskiego zgiełku i szumu/ fot. Shutterstock

Wiele osób, które kiedykolwiek były inicjatorami takiego budowania zespołu, czyli team buildingu, doskonale wie, że jest to proces bardzo trudny i niekiedy długotrwały. Odkrywanie mocnych i słabych stron każdego z osobna, ale także całej ekipy, może być dość trudnym przedsięwzięciem. Jednak cierpliwe kierowanie tym procesem i próba znalezienia wspólnego rozwiązania dla każdego problemu daje szansę stworzenia naprawdę silnego zespołu, który z kolei będzie fundamentem firmy marzeń. Jednym ze sposobów na wspólne spędzenie czasu jest właśnie nordic walking.

Zobacz również: Co daje nordic walking?

Nordic walking a integracja grupy

Nordic walking pozwala na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby firmowe zajęcia integrujące odbywały się niemal w dowolnym miejscu z dala od miejskiego zgiełku i szumu. Oczywiście najodpowiedniejsze wydają się szlaki górskie z pięknymi widokami i świeżym powietrzem, jednak jeśli mamy daleko do gór, leśne ścieżki za miastem będą wręcz idealne. Istnieje wiele możliwości na organizację czasu. Naukę marszu z kijkami można połączyć z marszem na orientację. Nauka czytania mapy, odszukania wyznaczonego punktu kontrolnego, zdobycie informacji od tubylców – to tylko kilka możliwości i sposobów na integrację grupy.

Oprócz zabaw istnieje również wiele gier, które potrafią wprawić w dobry nastrój każdą, nawet niezaznajomioną ze sobą grupę. Jedną z takich zabaw może być próba refleksu. W tym celu ustawiamy całą grupę w kole. Każdy uczestnik trzyma kij do nordic walking w prawej ręce i opiera go o podłoże nie wbijając go na sztywno. Na określony sygnał każdy wypuszcza swój kijek próbując jednocześnie złapać kijek sąsiada.

Zobacz również: Czy nordic walking cię odchudzi?

Oczywiście istnieje mnóstwo innych zabaw i gier, które może nieco przypominają zajęcia wf-u ze szkoły średniej, jednak któż z nas nie chciałby się na chwilę cofnąć do tamtych czasów. Po takiej aktywności na świeżym powietrzu powrót do biura jest o wiele łatwiejszy.