Jazda na rowerze kalorie fot. Adobe Stock

Jazda na rowerze - kalorie. Ile kalorii spalisz, jeżdżąc na rowerze przez godzinę?

Godzina jazdy na rowerze klasycznym lub stacjonarnym, pozwala spalić więcej kalorii niż myślisz. Ile kalorii spala się na rowerze? Nawet 600 kcal - o ile pedałujesz intensywnie.
/ 22.03.2021 07:55
Jazda na rowerze kalorie fot. Adobe Stock

Jazda na rowerze może być dobrym sposobem na to, by mieć smukłe uda i pozbyć się cellulitu. Efekty jazdy na rowerze to nie tylko mniej centymetrów w obwodach, lecz także lepsze samopoczucie i przeciwdziałanie powstawaniu żylaków.

Jazda na rowerze - kalorie, które spalisz w ciągu godziny

Godzina jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kcal. Zapewne wiesz, że aby schudnąć kilogram, musiałabyś spalić ich 7000. To znaczy, że średnio musiałabyś pedałować przez minimum 14 godzin.

To, ile kalorii spala się na rowerze, zależy jednak od intensywności pedałowania oraz twojej masy ciała. Jeśli masz więcej do zrzucenia, zrobisz to szybciej niż osoba, której waga jest w normie.

Jeśli jednak jazda na rowerze sprawia ci przyjemność, wcale nie poczujesz, że to trening odchudzający.

Jazda na rowerze pięknie rzeźbi pupę i wysmukla nogi. Najwięcej tłuszczu spalisz z ud, łydek, brzucha i bioder. Dodatkowo jazda na rowerze buduje wytrzymałość, dlatego im dłużej jeździsz, tym mniej zmęczona będziesz się czuła w dłuższej perspektywie.

Rower stacjonarny - kalorie

Rowerek stacjonarny to jeden z popularniejszych sprzętów w domowych siłowniach. Nic dziwnego - regularne treningi na rowerze stacjonarnym także pozwalają osiągnąć podobne efekty, jak podczas jazdy na klasycznym rowerze.

spalanie kalorii rower
fot. Adobe Stock

Pedałując na rowerze stacjonarnym, ilość spalanych kalorii zazwyczaj widzisz na wyświetlaczu urządzenia. Im szybciej pedałujesz i im większy opór ustawisz, tym więcej kalorii spalisz.

Ile kalorii spala się na rowerze stacjonarnym, jadąc wolno (jeśli ważysz 70 kg):

  • 60 minut: 350 kcal,
  • 30 minut: 175 kcal.

Ile kalorii spala się na rowerze stacjonarnym, jadąc szybko (jeśli ważysz 70 kg):

  • 60 minut: 560,
  • 30 minut: 280 kcal.

Czytaj więcej o jeździe na rowerze:
Jak wygląda jazda na rowerze elektrycznym?
Rowerek stacjonarny - efekty
Jaki rower górski do 2000 zł warto kupić?