Jak polubić trening - 5 sposobów

Jak polubić trening - 5 sposobów fot. Fotolia
Co jakiś czas obiecujesz sobie, że zaczniesz regularnie ćwiczyć? Zobacz jak to zrobić... z wielką przyjemnością!
Agata Bernaciak / 20.04.2016 05:22
Jak polubić trening - 5 sposobów fot. Fotolia

1. By polubić ćwiczenia wyznacz sobie cel!

Bikini, które chcesz założyć na plażę, spotkanie po latach, a może ślub koleżanki? Myśl o tym za każdym razem, kiedy idziesz na trening i kiedy... łapiesz lenia! To świetna motywacja dla początkujących!

2. Trenuj w duecie

Ćwicz z koleżanką, facetem lub po prostu z trenerem. Będzie ci trudniej się wymigać (zwłaszcza, gdy z góry opłaciłaś trening!). Przecież nie wypada zawieść tych osób, prawda?

3. Znajdź dyscyplinę sportową, której uprawianie sprawi ci przyjemność!

A najlepiej jeśli to będą nawet 2 lub 3 dyscypliny. Trenuj je wymiennie, np. jednego dnia pilates, drugiego pływanie, a trzeciego jogging. Dzięki takim zamiennikom z pewnością szybko się nie znudzisz, a twoje ciało będzie spalać więcej kalorii (monotonny trening sprawia, że organizm przyzwyczaja się do określonego wysiłku, co owocuje obniżeniem poziomu spalania tkanki tłuszczowej).

4. Zaufaj technologii

Ściągnij na telefon aplikację, która będzie cię dopingować, a nawet wysyłać wyniki na Facebooka! Dobra playlista też zrobi swoje, bo podkręci cię do zwiększenia intensywności ćwiczeń :)


5. Ułóż swój indywidualny grafik

Treningi wpisz w kalendarz jak konwersacje z angielskiego czy spotkania biznesowe - mają się odbyć i już! Trenuj zawsze o najlepszej dla ciebie porze (rano, wieczorem, po południu) i... nie zmieniaj jej! Tylko wtedy twój organizm złapie rytm.

Dowiedz się więcej:

napisane na podstawie artykułu opublikowanego w dwutygodniku Flesz

Redakcja poleca

REKLAMA