Ciało kobiece, dzięki między innymi mniejszej ilość testosteronu, nie ma predyspozycji do budowania mięśni. A już na pewno nie takiej, jakie ma ciało męskie.
Ramiona, klatka piersiowa i plecy to przecież ważne części kobiecego ciała. Postaraj się nie ograniczać swojego planu treningowego jedynie do wzmacniania brzucha, nóg i pośladków. Wprowadź ćwiczenia wzmacniające górną część swojego ciała, a zobaczysz, jak korzystnie wpłynie to na twój wygląd.
Zobacz także: Jak wyrzeźbić piękne ramiona?
Trochę anatomii
Żeby w pełni zdać sobie sprawę, jak ważne jest wzmacnianie tej części ciała, zobacz, jakie mięśnie wchodzą w jej skład i jakie jest ich znaczenie w codziennych czynnościach.
- Biceps. Jest to mięsień znajdujący się z przedniej strony ramienia. Dzięki niemu możliwe jest zginanie ręki w stawie łokciowym, obracanie i odwodzenie. Pozwala na podnoszenie i przenoszenie przedmiotów.
- Triceps. Mięsień, który znajduję się na tylnej stronie ramienia. Umożliwia prostowanie w stawie łokciowym oraz przywodzenie ręki. W codziennym życiu pozwala na odkładanie i przenoszenie przedmiotów.
- Mięsień naramienny. Barki umożliwiają unoszenie w górę, odwodzenie, przywodzenie oraz rotację ramion.
- Mięśnie klatki piersiowej, przede wszystkim mniejszy i większy. Prócz uczestniczenia w codziennych czynnościach, w tym w ruchu ramion, są pomocniczymi mięśniami - oddechowym i wdechowym.
- Mięśnie pleców, w tym między innymi najszerszy grzbietu i czworoboczny. Uczestniczą właściwie w każdym ruchu naszego ciała. Są pomocniczymi mięśniami wydechowymi i wdechowymi.
Jak widzisz wzmacnianie mięśni, składających się na górną część ciała, jest bardzo ważne. Nie tylko poprawi to sylwetkę, ale pomoże w codziennych czynnościach i wpłynie na ogólną sprawność całego organizmu.
Wskazane są ćwiczenia z wykorzystaniem ciężarów. Żeby poprawić wygląd oraz siłę swoich mięśni, potrzebujesz obciążeń. Bez nich nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów.
Jeśli wolisz ćwiczyć w domu i nie posiadasz żadnych przyrządów możesz użyć nawet butelki z wodą. Dobrym rozwiązanie jest również wykorzystanie własnej masy ciała.
Zobacz także: Ćwiczenia na piękne ramiona
Nie zapominaj o rozgrzewce. Prócz rozgrzewki aerobowej (10 minut truchtu, skoków na skakance itp.) zadbaj o rozgrzewkę atletyczną, przykładowo wymachy ramion.