Ćwiczenia ramion

Ćwiczenia na piękne ramiona

Panie zazwyczaj pragną wyrzeźbić uda i pośladki, natomiast ćwiczenia dla panów głównie skupiają się na ramionach, plecach i klatce piersiowej. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji sylwetki. Osiągniemy je wtedy, gdy będziemy ćwiczyć zarówno dolne, jak i górne partie mięśni.
/ 29.09.2016 16:32
Ćwiczenia ramion

Tak więc drogie panie oswójcie się z treningiem ramion, które po trzydziestce robią się zwiotczałe i pojawia się na nich cellulit. Ich wygląd jest wtedy naprawdę nieapetyczny. Natomiast pięknie i umięśnione wyglądają seksownie, aż chce się je odsłaniać!

W walce o takie ramiona pomoże nam prosty zestaw ćwiczeń. Zdjęcia do wszystkich ćwiczeń znajdziesz w naszej galerii.

Ćwiczenie I

Stań w niewielkim rozkroku, delikatnie ugnij kolana i chwyć w dłonie ciężarki. Ręce opuść wzdłuż ciała tak, aby grzbiety dłoni dotykały przedniej części ud. Ugnij ręce, unosząc ciężarek na wysokość barku. Wytrzymaj chwilę i opuść. Cały czas trzymaj łokcie blisko talii i zaciskaj dłoń na ciężarku. Miej pozycję wyprostowaną i nie wypychaj bioder w przód. Wykonaj 2 serie po 12 ćwiczeń.

Ćwiczenie II

Stań w rozkroku i pochyl tułów do przodu. Uginaj ramię, podciągając ciężarek do siebie, a następnie prostuj. Powtórz ćwiczenie na drugie ramię. Pamiętaj, żeby zachować wyprostowane plecy. Ćwicz energicznie, 2 serie po 12 ćwiczeń.

Zobacz też: Jak wyrzeźbić mięśnie ramion?

Ćwiczenie III

Stań w niewielkim rozkroku i chwyć w dłonie ciężarki. Ręce opuść wzdłuż ciała, grzbietami na zewnątrz. Ugnij lekko łokcie i ręce w bok, aż dłoń znajdzie się na wysokości barku. Powoli opuść. Powtórz 12 razy, odczekaj 10 sekund i ponów ćwiczenie.

Ćwiczenie IV

Stań w niewielkim rozkroku, trzymając w dłoniach ciężarki. Na wydechu podciągnij ciężarki do brody i na wdechu opuść. Tak, jak w poprzednich ćwiczeniach wykonaj 2 serie po 12 powtórzeń.

Trenuj 2-3 razy w tygodniu. Na początku rób jedną serię składającą się z 10-15 powtórzeń. Do ćwiczeń używaj ciężarków 1,5-2,5 kilogramowych. Co tydzień staraj się robić o jedną serię więcej, aż będziesz w stanie robić 3 serie każdego ćwiczenia podczas treningu. W trakcie ćwiczeń miej napięte mięśnie brzucha i ustabilizowaną miednicę, tak, aby nie uległ nadwyrężeniu Twój kręgosłup. Po miesiącu regularnego treningu na pewno zauważysz efekty!

Zobacz też: Body ball – ćwiczenia z piłką (galeria)