Ćwiczenia w klubach fitness są dostosowane do potrzeb każdej z nas. Zależy, nad czym chcesz popracować /fot. Fotolia

Ćwiczenia na pobudzenie

Ćwiczenia fizyczne poprawiają wydolność organizmu, a także pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Warto powitać nowy dzień poranną dawką ćwiczeń. Jak ćwiczyć rano?
/ 03.11.2011 11:47
Ćwiczenia w klubach fitness są dostosowane do potrzeb każdej z nas. Zależy, nad czym chcesz popracować /fot. Fotolia

Podczas jesieni dni stają chłodniejsze, deszczowe, co może powodować spadek naszej energii oraz problemy z porannym wstawaniem. Marzymy, aby jak najdłużej pozostać w ciepłym domu i wygrzewać się pod kołdrą. Pamiętajmy jednak, że ćwiczenia fizyczne nie tylko poprawiają wydolność organizmu, ale też korzystnie wpływają na samopoczucie.

Poranna gimnastyka to zastrzyk energii, który powoduje pozytywne pobudzenie ducha i ciała na cały dzień. Co najważniejsze, ruch powoduje wydzielanie się endorfiny w naszym organizmie, czyli hormonu szczęścia.

ĆWICZENIE 1

  Leżąc na plecach, przełóż ręce za głowę, nogi wyprostowane. W tej pozycji przeciągaj się leniwie. Rozciągaj raz prawy, raz lewy bok. Oddychaj głęboko i poczuj rozciąganie w całym ciele.

ĆWICZENIE 2 

W leżeniu na plecach, ugnij kolana, a ręce rozłóż na boki. Skręcaj nogi raz, na prawą raz na lewa stronę. Powtórz kilka razy.

ĆWICZENIE 3

Leżąc na plecach, ugnij kolana, stopy oprzyj na podłodze. Oderwij prawą nogę i wykonaj krążenie kilka razy w jedną, następnie w drugą stronę.

Polecamy:  Aktywność na jesienną słotę - rodzinne ćwiczenia na jesień

ĆWICZENIE 4

W leżeniu na plecach, oprzyj stopy na podłodze, ugnij kolana. Podnoś biodra do góry, zatrzymaj na kilka sekund utrzymując napięcie, po czym opuść. Powtórz ćwiczenie 8 razy.

ĆWICZENIE 5

Połóż się na prawym boku, głową oprzyj na ramieniu, nogi wyprostowane, stopy razem. Oderwij stopy od podłogi, zatrzymaj przez chwilę, po czym opuść. Powtórz osiem razy.

ĆWICZENIE 6

Połóż się na brzuchu. Oprzyj czoło na dłoniach, łokcie ugięte. Oderwij prawą nogę i zatrzymaj się w tej pozycji na kilka sekund. Pamiętaj, aby nie odrywać bioder od podłogi. Opuść na podłogę, powtórz to samo z lewą nogą. Ćwiczenie wykonaj osiem razy.

ĆWICZENIE 7

W leżeniu na brzuchu, oprzyj czoło na dłoniach, następnie oderwij obie nogi od podłogi i wykonaj nożyce. Nogi utrzymuj nisko nad podłogą i staraj się, aby biodra były przyklejone do podłogi.

ĆWICZENIE 8

W leżeniu na plechach, wyprostuj nogi. Następnie ugnij prawą nogę, złap dłońmi za kolano i przyciągnij do klatki piersiowej. Zatrzymaj pozycje przez kilka sekund, po czym zmień nogę.

Zobacz także:  Czy aktywność fizyczna wpływa na sen?