Butterfly Silk, czyli ćwiczenia w locie

Marzyłaś kiedyś o lataniu? Albo o tym, żeby tańczyć na szarfach z lekkością zawodowej tancerki? Teraz jest to możliwe – dzięki zajęciom Butterfly Silk. Na czym one polegają? Co jest potrzebne na zajęciach?
/ 10.09.2012 14:42
Ćwiczenia w locie/ fot. Fotolia

Czym jest Butterfly Silk?

Butterfly Silk to zajęcia łączące aerobic, taniec, akrobatykę oraz gimnastykę artystyczną. Trening odbywa się na podwieszonych pod sufitem szarfach, tzw. silk albo tissue, które są charakterystyczne dla aerial dance, czyli tańca w powietrzu.

Szarfy mają od 8 do 20 metrów. Materiał zawieszony jest w taki sposób, że powstają dwie równej długości szarfy. Dzięki odpowiedniemu owinięciu ich wokół kończyn lub korpusa możliwe jest wykonywanie efektownych figur w powietrzu, kołysanie się lub latanie na nich.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką (również przy użyciu szarf), następnie jest część właściwa, która polega na nauce przygotowanej przez instruktora choreografii. Trening kończy się rozciąganiem na szarfach – wówczas wykorzystywana jest siła ciążenia.

Jakie korzyści niesie ze sobą Butterfly Silk?

Tego typu trening ma wiele zalet:

  • są to zajęcia ogólnorozwojowe, dzięki czemu możemy poprawić naszą kondycję;
  • ma charakter wzmacniający i uelastyczniający (pomagają zrzucić zbędne kilogramy oraz wyrzeźbić sylwetkę);
  • niweluje strach przed wysokością;
  • poprawia kondycję ciała;
  • łączy aerobic z tańcem, dlatego jest idealny dla osób chcących poznać tajniki obu dyscyplin sportowych;
  • jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnego aerobicu;

Zobacz też: Dlaczego warto ćwiczyć? (galeria)

Dla kogo przeznaczone są te zajęcia?

Zajęcia odbywają się w grupach, zazwyczaj 12 osobowych, jednak ich program dostosowany jest do uczestników zupełnie początkujących, bez przygotowania gimnastycznego. Gdy zapisujemy się na kurs, warto sprawdzić, czy jest to grupa startująca (ucząca się od podstaw), czy kontynuująca, gdzie poziom będzie wyższy.

Treningi są prowadzone dla osób lubiących wyzwania, znudzonych tradycyjnym aerobikiem. W przypadku tego typu zajęć bardzo ważna jest systematyczność, ponieważ częsta nieobecność może spowodować nagromadzenie zaległości.

W przypadku zajęć Butterfly Silk nie jest istotny wiek, kondycja czy ciężar ciała.

Co należy zabrać ze sobą na lekcje?

Wskazane jest ćwiczenie w obcisłym stroju, boso lub w skarpetkach. Niedopuszczalne są luźne stroje oraz biżuteria (z powodu potencjalnego niebezpieczeństwa w trakcie ewolucji na szarfach). Większość klubów, w których dostępne są zajęcia, ze względów higienicznych nie wpuszcza na salę pań w makijażu.

Gdzie można zapisać się na kurs?

Zajęcia dostępne są zarówno w fitness klubach, jak i szkołach tańca. Koszt kursu zależny jest od miasta, w mniejszych miejscowościach można kupić karnet za około 120 zł za 4 zajęcia, w dużych miastach koszt oscyluje w granicach 200 zł za miesięczny karnet.

Zobacz też: Jak wybrać odpowiedni strój do ćwiczeń?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)