5 powodów, dla których warto mieć osobistego trenera

Trener osobisty? Pewnie myślisz, że tylko gwiazdy stać na jego usługi. Nieprawda! Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego!
/ 06.03.2013 12:45

Z usług trenerów personalnych korzysta wiele osób. Dlaczego i czy w ogóle interesować się tą kwestią?

Nie trzeba mieć sześciu zer na koncie bankowym, aby móc skorzystać z oferty takiej osoby. Oto kilka powodów dla których warto zwrócić uwagę na trenerów personalnych.

1. Sport to zdrowie

Kiedy ćwiczysz, poprawiasz wiele parametrów zdrowotnych. Stajesz się sprawniejsza i lepiej radzisz sobie ze stresem. Twoja wydajność wzrasta w każdej dziedzinie. Według badań przeprowadzonych przez Journal of Research of Job ludzie trenujący 3 razy w tygodniu zarabiają 10% więcej od tych, którzy nie robią tego wcale.

2. Nie stać mnie na to

Martwisz się, że nie stać cię na usługi trenera personalnego? Wystarczy, że przyjrzysz się dokładniej swoim wydatkom. Ciastko w kawiarni, nowa para butów albo torebka. Pieniądze możesz zainwestować w siebie i swoje zdrowie. W ten sposób poprawiasz swój wygląd, samopoczucie i możliwości zdobycia lepszej pracy.

3. Podziel na dwa

Trening osobisty nie musi być wyłącznie ograniczony do ciebie i trenera. Zaproponuj swojej przyjaciółce, aby skorzystała razem z tobą z tej usługi. Dzięki temu nie tylko zapewniasz sobie dodatkową motywację do ćwiczeń, ale także tniesz koszty.

4. Wykorzystaj swój zapał

Masz szafę pełną sportowych ubrań, czytasz o sporcie i zdrowo się odżywiasz. Dlaczego nie wykorzystać tego potencjału? Poza tym zajęcia z trenerem zmniejszą ryzyko kontuzji do minimum ze względu na jego wiedzę w temacie anatomii i biomechaniki ruchu. Dostosuje również ćwiczenia do możliwości twojego organizmu.

Zobacz też: Ćwiczenia na zgrabne nogi

5. Ponieważ osiągnęłaś już swój cel

Waga wskazuje wymarzoną wagę, ale co dalej? Nie wiesz jakie ćwiczenia wykonywać albo co robić, aby utrzymać wagę na stałym poziomie. Trenerzy personalni często sami uprawiali jakąś dyscyplinę sportową. Być może zarażą cię nową pasją? Zawsze chciałaś przebiec maraton albo wyrzeźbić mięśnie brzucha? Z nimi wszystko będzie możliwe.

Poza tym możesz poprosić o pierwsze bezpłatne spotkanie. Zadać pytania, które cię nurtują. Warto próbować nowych rzeczy i możliwości. Nasze życie powinno składać się z ciekawych doświadczeń, a takie spotkanie z pewnością do takich należy, dlatego sprawdź, czy w twojej okolicy nie działa właśnie taki trener.

Przede wszystkim chodzi o twoje zdrowie i samopoczucie. Nawet jeśli ćwiczysz codziennie, a będzie to nieodpowiednio przygotowany trening, nie przyniesie żadnych korzyści. Więc zamiast wydawać pieniądze na kolejne poradniki, płyty CD i karnety na siłownię rozważ opcje wynajęcia trenera personalnego.

Zobacz też: Aktywność fizyczna w XIX wieku