Jak ubrać się na trening w gorące dni

Większości z nas nie zależy na utracie wagi tylko na redukcji tkanki tłuszczowej
Trenując latem, często przyjdzie Ci biegać w bardzo wysokiej temperaturze. Temperatura przekraczająca w słońcu 30 stopni powinna skłonić Cię do zastosowania kilku środków ostrożności.
/ 09.08.2018 17:15
Większości z nas nie zależy na utracie wagi tylko na redukcji tkanki tłuszczowej

1. Ubierz się w jasny strój, który nie będzie pochłaniał promieni słonecznych. Czarny strój w słoneczny dzień działa jak piekarnik.

2. Załóż sportową koszulkę z materiału „oddychającego”. Nie będzie ona wchłaniała potu (a przy tej temperaturze spocisz się szybciej niż zazwyczaj) a Ty unikniesz kłopotów z obtarciami wrażliwych miejsc.

3. Załóż krótkie spodenki albo dresy z „oddychających” materiałów. Bawełniane, długie spodnie dresowe zupełnie nie sprawdzają się w takiej temperaturze.

4. Nie rezygnuj ze skarpet. Poobcierasz nogi a Twoje buty nie będą się nadawały do dalszego biegania (no chyba, że lubisz dobrze utrwalony zapach starego potu). Podobnie jak w przypadku koszulki i spodni wybierz skarpety dla sportowców ze specjalnego materiału wydalającego wilgoć.

5. Nasmaruj się olejkiem dobrze chroniącym przed promieniami słonecznymi (proponuję SPF 20 lub większe). Podczas biegania opalamy się znacznie szybciej niż normalnie, trzeba więc zachować szczególną.

6. Załóż okulary przeciwsłoneczne. Zadbasz o swój wzrok i nie wrócisz z treningu z bólem głowy od ciągłego mrużenia oczu.

7. Zabierz ze sobą lekką czapkę z daszkiem do biegania – nie jest to wymagany element ale ochrona głowy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym na pewno nie zaszkodzi.

8. Choć nie jest to element ubrania to przy tej okazji trzeba o nim wspomnieć. Zabierz ze sobą wodę do picia. Przy 30-stopniowych upałach odwodnisz się znacznie szybciej niż normalnie.

Polecamy: Trikke - wyczynowy rowerek

Redakcja poleca

REKLAMA