Jak nakładać korektor, żeby zamaskować cienie pod oczami? Sprawdzone triki

Cienie pod oczami fot. Adobe Stock, okskukuruza
Szybki i prosty sposób na cienie pod oczami? Mocno kryjący korektor z odpowiednio dobranym kolorem. To podstawa w kamuflażu. Możesz sięgać po te w neutralnych odcieniach lub po kolorowe korektory, które sprawdzą się w przypadku bardzo widocznych sińców.
Małgorzata Machnicka / 05.04.2022 09:25
Cienie pod oczami fot. Adobe Stock, okskukuruza

Stres, zła dieta, mała ilość snu, przewlekłe zmęczenie to jedne z głównych przyczyn pojawiających się po nocy cieni pod oczami. Nieestetyczne sińce mogą mieć również podłoże genetyczne oraz być oznaką niektórych chorób np. niedoczynności tarczycy, cukrzycy, choroby nerek i wątroby czy anemii.

Istnieją jednak sprawdzone triki, które pomogą zamaskować cienie pod oczami i przywrócą spojrzeniu blask. Oprócz domowych sposobów na opuchnięte oczy, które działają szybko i skutecznie, podstawą jest dobrze dobrany i kryjący korektor. Jeśli ten klasyczny sobie z nimi nie radzi, potrzebny będzie dwuetapowy makijaż. 

Jego zwolenniczką jest Bobbi Brown, która radzi łączenie korektora w dwóch odcieniach - najpierw nałóż kosmetyk o różowej bazie, by zniwelować cienie, następnie nałóż na niego produkt o żółtawym kolorycie, który wygląda bardziej naturalnie i lepiej stapia się z naturalnym odcieniem skóry.

Spis treści:

  1. Jak nakładać korektor, żeby ukryć cienie pod oczami?
  2. Cienie pod oczami - jaki korektor będzie najlepszy? 

Jak nakładać korektor, żeby ukryć cienie pod oczami?

Przed aplikacją korektora najpierw zadbaj o okolice oczu. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i podatna na przesuszenia, dlatego pamiętaj o nawilżeniu. Zainwestuj w dobrej jakości krem o działaniu liftingującym i odżywczym, systematycznie rób maseczki oraz stosuj płatki pod oczy. Tak przygotowana skóra przyjmie dobrze każdy kosmetyk. Efekt będzie znacznie lepszy, a sam make-up dłużej się utrzyma. Jeśli szykujesz wieczorowy makijaż, przed aplikacją korektora pod oczy nałóż bazę rozświetlającą. Pamiętaj, aby kosmetyk nakładać w świetle dziennym oraz unikaj lusterek powiększających, aby nie przesadzić z ilością produktu.

  • Nałóż pod oczy korektor, tworząc spory trójkąt od wewnętrznego kącika, do połowy nosa i znów do zewnętrznego kącika, zahaczając o górną powiekę aż po łuk brwiowy. 
  • Wklep go palcami lub gąbką do makijażu. Nigdy nie staraj się go wcierać w skórę - efekt będzie nienaturalny, a przy tym niepotrzebnie ją rozciągasz. 
  • Niektóre makijażystki radzą, by tak nałożony korektor dodatkowo przypudrować - świetny trik, aby makijaż wytrzymał kilkanaście godzin. 

Jednym z najczęstszych błędów przy zakrywaniu cieni od oczami jest nakładanie korektora na zbyt mały obszar skóry (tylko w miejscu zasinienia). Tworzą się wtedy nienaturalnie wyglądające, jaśniejsze podkówki.

Cienie pod oczamifot. Adobe Stock, Look!

Cienie pod oczami - jaki korektor będzie najlepszy? 

Przy maskowaniu cieni pod oczami najlepiej sprawdzają się korektory o półpłynnej konsystencji - łatwo się rozprowadzają i w odróżnieniu od gęstych, kremowych korektorów, nie eksponują zmarszczek. Standardowy korektor pod oczy ma kolor beżowy, delikatnie różowy lub brzoskwiniowy, czyli zbliżony do koloru skóry. Najczęściej występuje w opakowaniu z aplikatorem w formie pędzelka, gąbeczki albo patyczka. 

Kryjące korektory na cienie pod oczami
fot. Korektor Touche Éclat Yves Saint Laurent; cena: ok. 170zł; Korektor Affinitone Maybelline, cena: ok. 20zł; Mocno kryjący korektor Benefit, cena: ok. 65zł; Multi-Tasker korektor pod oczy Rimmel, cena: ok. 46zł; Korektor High Coverage Concealer Catrice, cena: ok. 16zł/materiały prasowe

Istnieją również korektory w mniej standardowych kolorach - zielonym, żółtym, fioletowym i różowym, przeznaczone do bardzo ciemnych zasinień albo takich, którym klasyczne korektory nie dają rady. 

Przyjrzyj się swoim cieniom pod oczami. Jaki dokładnie mają kolor? 

  • Jeśli masz fioletowe cienie pod oczami, sięgnij po korektor w żółtym odcieniu. 
  • Jeśli masz cienie w kolorze brązowym, wybierz kosmetyk w brzoskwiniowej lub czerwono-różowej tonacji.
  • Jeśli twoje cienie są różowe i zaczerwienione, sięgnij po zielony korektor.

Kolorowe korektory na cienie pod oczami
fot. Paleta kolorowych korektorów Douglas; cena: ok. 55zł; Brzoskwiniowy korektor Sephora; cena: ok. 62zł; Zielony korektor Urban Decay cena: ok. 125zł; Żółty korektor NYX, cena: ok. 33zł/materiały prasowe

W doborze odpowiedniego koloru pomoże ci koło barw. W kamuflowaniu cieni najważniejsza jest neutralizacja barw, a neutralizują się kolory leżące dokładnie po przeciwległych stronach koła.

wybór korektora pod oczy
fot. Adobe Stock, extracoin

Po nałożeniu kolorowego korektora pod oczy odczekaj chwilę i nałóż ulubiony korektor rozświetlający. Nie powinien być on zbyt jasny, ponieważ będzie wyglądał bardzo nienaturalnie, ani zbyt ciemny, ponieważ zamiast zniwelować - dodatkowo uwydatni cienie pod oczami. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 12.10.2021

Czytaj także:
4 domowe sposoby na opuchnięte powieki, które naprawdę działają
Dobry i tani tusz do rzęs - 6 kosmetyków, które dają spektakularne efekty

Problem z cieniami pod oczami? Da się je zamaskować makijażem, który wykonasz jeszcze taniej, wykorzystując dostępne na naszej stronie kody rabatowe Douglas!

Redakcja poleca

REKLAMA